August 5, 2011 | In: Bartrujeme.sk

Bartrujeme.sk – diel 2. – zapojenie užívateľov

Posledný týždeň rozmýšľam čo sa stalo, že nám užívatelia sami ponúkajú reklamné priestory na ich web stránkach. Ľudia sami od seba píšu, že by chceli mať reklamy na Bartrujeme.sk u seba na webe a navyše zadarmo. 

Som naozaj veľmi rád, že sa niečo také deje. Rátal som dopredu, že oslovím známych, či by o nás nenapísali článok. Ale s tým, že ľudia, ktorých som doteraz nepoznal prídu s niečím takým, že “pošlite nám banner uverejníme ho ako vďaku” som naozaj nepočítal. Je to to najlepšie prekvapenie pri spustení portálu.

Neustále premýšľam nad tým, čo vedie mňa, aby som niekomu spravil reklamu zadarmo. Väčšinou je to ako forma vďaky, alebo prejavenie spokojnosti. Môžeme si teda  povedať, že Bartrujeme.sk je pre užívateľov prínosné? Že sú s projektom spokojný a preto sa ponúkajú? Alebo je za tým niečo viac na čo som ja neprišiel?

Sú tu aj ľudia, ktorí si nepýtali banner, alebo niečo iné. Rovno nám robia promo. Či už na Twitteri napríklad @PravekyLovec alebo napríklad Hrki na blogu, ktorý nám pridal trošku “SEO šťavy” ;)

Potom sú tu ľudia, ako napríklad Juraj Ilavský, ktorý nám robí promo na Baumagazín.sk a ponúkol nám aj ďalšiu spoluprácu. Tomáš Kusenda nám zas uverejnil banner na Kusi.sk, tiež Alian na alian.info (Alian vďaka aj za článok), alebo chalani zo shiz.sk

Nejde síce o mega veľkú kampaň, ale to nevadí. Aj tieto zmienky nás tešia. Mňa tešia ešte viac, ako keby nám robil promo niekto iný. Prečo? Lebo nám robia promo ľudia, ktorí Bartrujeme.sk využívajú, tí pre ktorých portál robíme.

Zároveň sa teším aj tomu, že ak nám teraz ponúkajú reklamu, tak sa ozvú vtedy keď budeme robiť niečo zlé. Teda aspoň dúfam. Ale podľa reakcií v emailoch predpokladám, že tomu tak bude. Najbližšie asi napíšem o našom najlepšom marketingovom počine, ktorý sme spravili. ;)

P.S. Ak som na niekoho zabudol, tak sa ozvite. Rád vás zaradím do článku a určite sa budeme neskôr všetkým revanšovať.

P.S.S. Ďakujeme (nejdem sa rozpisovať za čo všetko, lebo je toho strašne veľa ;)

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

5 Responses to Bartrujeme.sk – diel 2. – zapojenie užívateľov

Avatar

uzisito

August 5th, 2011 at 15:59

aj uzisito na svojej fb stranke vas ma :)

Avatar

Smith

August 5th, 2011 at 16:01

ďakujem za info ;) A aj uspesne bartrujete, ako som sa dopočul ;)

Avatar

Kusi

August 5th, 2011 at 22:23

Napríklad ja som ponúkol reklamu preto, lebo projekt je jedinečný a má reálny prínos.
Ešte ma napadá, ľudia to dávajú na svoje weby, aby svojim návštevníkom ponúkli niečo užitočné, lebo si ich vážia.

Avatar

Smith

August 6th, 2011 at 7:03

@Kusi to áno. Ale aj tak je to nezvyčajné, alebo ja som sa s tým ešte v takomto rozsahu nestretol, že by ľudia sami od seba písali, že nám chcú robiť reklamu.

Avatar

Stanka

August 8th, 2011 at 12:39

Ked uzivatel bartrujeme.sk pomoze zverejnit moznost zapojit sa, pomaha vlastne aj sebe, lebo cim viac ludi ochotnych bartrovat, tym lepsie pre neho – ma si z coho vyberat ;) Jednoducho si trafil klincek po hlavicke. Bartrovanie je super a tato platforma to velmi ulahcuje. nehladala by som v tom ziadne ezotericno :D
+ je dolezite ze je to zadarmo. keby bartre boli nejako spoplatnene, pochybujem, ze by ti niekto ponukal reklamu uplne zadara;)

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska