Marec 28, 2011 | In: Facebook

Coworking Žilina – samé to trampoty

Je to už viac ako 3 mesiace odkedy som napísal blogpost o mojom zámere spraviť v Žiline coworkingové centrum. Uprímne keď som sa zaoberal touto myšlienkou vravel som si, že to bude náročné ale nečakal som, že to bude až tak moc náročné. Od prvotných problémov s hľadaním miesta, ktorý sa nakoniec ukázalo len ako najmenší problém, cez zariadenie až po ľudí, ktorí budú v coworkingovom centre sme to úspešne dotiahli do konca.

Prešli sme množstvo priestorov, ktoré boli dobré, ale každý mal svoju chybičku. Či už  v tom, že majiteľ nesúhlasil s tým aby sme tam chodili cez víkend, alebo v noci až po cenu. Nakoniec však vďaka Michalovi Poppe sme našli miesto, ktoré nám plne vyhovuje. Je síce vzdialené od centra pešo tak na 15 minút, ale budeme tam mať neobmedzený prístup a aj cena je viac ako výborná. Navyše majiteľ nám celé priestory trošku zrekonštruuje. Čo je super, kedže office bude ako nový. Navyše majiteľ je v pohode týpek, čo je niekedy lepšia výhoda ako cena.

Problém bol aj v nábytku. Nakoľko budget na coworking nemám zrovna najvyšší, nakoľko návratnosť tu bude strašne dlhá. Oslovil som množstvo firiem, kde som chcel časť nábytku dať cash a časť vybártrovať za naše služby. Už nech spustíme náš projekt bartrujeme.sk – bolo by to jednoduchšie :) Niektoré firmy si nedali ani námahu odpísať a niektoré barter nechceli. Ale ako sa vraví, kto sa nevzdá ten sa dočká.Nakoniec sa mi podarilo vybaviť dve firmy. S jednou sme už predbežne dohodnutý na 99%. Takže už by sme mali aj priestory a aj nábytok.
P.S. Branislav Dudáš nám daruje peknú modrú sedačku. Veľká vďaka.

Samozrejme cena členského sa tiež javila na začiatku ako neprekonateľný problém. Rátal som, že 120 eur s DPH bude prijateľná cena, na čo ma niektorí hneď vyviedli z omylu. Nakoniec vzhľadom na dobrú cenu prenájmu som cenu upravil na 90 eur s DPH. A dúfam, že sa nám to celé podarí nejak ufinancovať :) Ak nie, tak bude treba dotovať.

Rás by som sa tu poďakoval aj partnerom, ale kedže žiadny neprejavali záujem o podporu, tak tu nie je komu poďakovať :(

A teraz už len ostáva dokončiť rekonštrukciu priestorov, rozložiť nábytok a môžeme otvárať.  Ale ako vidno, ak sa človek nevzdáva všetko sa dá. Niekedy je to menej bolestivejšie a niekedy viac. V každom prípade, môžem teraz spokojne oznámiť, že centrum sa bude otvárať približne okolo 1.mája a budem rád ak nás tam prídete pozrieť.

Ďakujem aj Martinovi Valášekovi za web stránku a aj Vladimírovu Rejholecovi, Martinovi Hrkútovi, Jakubovi Strakovi, Petrovi Kučerkovi a Zuzane Urbanovej, ktorí zverejnili články, keď som len nad myšlienkou uvažoval.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

9 Responses to Coworking Žilina – samé to trampoty

Avatar

peter.kucerka

Marec 28th, 2011 at 17:51

A ja? Aj ja som ti pisal clanok o coworkingu no pekne :D

Ale som rad ze to vyslo konecne

Avatar

Smith

Marec 28th, 2011 at 17:55

Sorry Peťo. Už sim tam aj Ty. Písal som to v rýchlosti tak som pravdepodobne zabudol na viacerých :(

Avatar

Michal Poppe

Marec 28th, 2011 at 18:24

Držím palce a na otvorenie vám už chladím šampus:)

Avatar

Smith

Marec 28th, 2011 at 18:36

Mišo teším sa :) Potom patrične oslávime :)

Avatar

Whiter

Marec 29th, 2011 at 2:04

Dúfam že sa ti tam podarí dostať čo najviac šikovných ľudí a vytvoríš liaheň talentov, také niečo sa v ZA zíde.

Avatar

zuzu urban

Marec 29th, 2011 at 6:14

skvela praca, Michal, az mi je tazko uverit, ze po tych problemoch si to dotiahol tak daleko. fakt super robota;)

Avatar

Smith

Marec 29th, 2011 at 6:57

Asi tam bude pár voľných miest tak uvažujem, že to dám pre študentov v určitom čase vstup zadarmo. Pričom sa budem snažiť v prípade potreby im dať aj nejaké konzultácie. Ešte riešim nejaké kníhkupectvá, či by nám nedali nejaké knihy za good cenu aby sme tam spravili malú knižnicu s knihami o podnikaní, marketingu a reklame, atď.
Zuzu ďakujem. Aj vďaka ľudom ako ty sa to podarilo :)

Avatar

alaRa

Apríl 5th, 2011 at 12:58

Neviem, mozno blba rada, ale co tak skusit neoslovit knihkupectva, ale priamo nejake vydavatelstvo. Grada vydava dobre veci, Martinus bezne bartruje, neviem to napisat odborne, ak si ho das ako partnera na stranku, spustia knihy aj ako sponzoring – tym namotivujes novych ludi, ked tak aj studentov. Mozno este blbsia, ak sa chcete venovat tomu, ze chcete odovzdavat svoje vedomosti dalej, comu verim, ze je navratne, tak proforma zalozit nejake OZ pre vzdelavanie studentov, alebo na osvetu, 100 eur je tusim vklad za registraciu a potom sa vam uz bude lahsie “bartrovat”, lebo si to firmy budu moct odpisat z dane. Aj vlk syty, aj ovca cela. Drzim palce, sledujem vas od zacatej vyzvy na coworking (aspon viem, co to je), vela stastia.

Avatar

Smith

Apríl 5th, 2011 at 13:08

Dakujem za komentar. Prave Martinus som oslovil, cakam na vyjadrenie. Co sa tyka OZ, to ano, ale tam su tiez iste obmedzenia takze by sa to zas neoplatilo. Ale hladam sposoby ako to spravit čo najlepšie.

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska