August 9, 2010 | In: Facebook

Facebook mi zrušil stránku – oprávnene

Nie je žiadnym tajomstvom, že na Facebook-u platia určité pravidlá pri vytváraní firmených stránok. A aj to, že Facebook raz za čas pre výstrahu nejakú zmaže. Samozrejme, admini daných stránok sa hneď ohradia, že oni za nič nemôžu a za všetko môže Facebook. A hneď tu máme hon na čarodejnice – vlastne na Facebook. O tom, že nie vždy majú pravdi admini, sa môžeme presvedčiť každý deň aj sami. Ja som len v priebehu pár minút našiel pár porušení.

Pravidlo 1.
Pre firmy  sú určené stránky a nie profily pre bežných užívateľov. Stále to množstvo firiem nechápe.

Pravidlo 2.
Žiadne súťaže na stránke bez súhlasu Facebook-u. Na toto si takmer nikto nedáva pozor a tk tu máme každú chvíľku rôzne súťaže typu : pozvy svojich priateľov a vyhraj a podobne. Prekvapujúce je, že im stále dosť ľudí verí a hlavne, že posielajú pozvánky.Ale nerozmýšlajú, že  čím viac ich tam bude tým majú menšiu šancu vyhrať.  Ak chcete súťaž vymyslite si aplikáciu.

Pravidlo 3.
Všeobecný názov. Aj na toto má Facebook svoje pravidlá, takže pozor. Pravidlá, teda 3 najzákladnejšie nájdete aj tu na blogu.

Ako sa mi vidíme, chýb sa nedopúšťajú len malé firmy ale aj veľké firmy. Otázne je, stojí firmám riziko zrušenia ich stránok za tých pár fanúšikov čo tam nahnajú lákadlom?

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

3 Responses to Facebook mi zrušil stránku – oprávnene

Avatar

Michal Dragan

August 9th, 2010 at 16:13

Blog: Facebook mi zrušil stránku – čo ak to bolo oprávnené? http://tinyurl.com/22rxf75

Avatar

Martin

Január 10th, 2011 at 2:09

Jeden moj konkurent porusuje pravidlo 1 – ako firma pouziva bezny uzivatelsky profil.

To by ma az tak netrapilo. Problem je v tom, ze som zistil, ze spamuje mojich fanusikov a postupne im posiela ziadosti o priatelstvo. A to uz mi vadi, lebo na mne parazituje.

Je mozne jeho profil nahlasit? Ak ano, akym sposobom? Ked som pouzil “Nahlasit profil” a vybral “falosny profil”, nebolo tam presne to, co som popisoval.

Vedel by si poradit?

Avatar

Smith

Január 10th, 2011 at 9:39

najlepšie je ked ho nahlasi čo najviac ludi. Takze poprosi svojich fanusikov, aby klikli na jeho nahlasenie. A napis o tom info na stranku ako podvodne robi atd

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska