Február 10, 2011 | In: Facebook

Facebook redizajnoval stránky

O nových stránkach, respektíve ich dizajne som už informoval v článku, ktorý som napísal v polovičke decembra. Vtedy boli však dostupné len pár minút, ale aj napriek tomu som už vtedy získal väčšinu informácií.

Dnes už však facebook spustil nové stránky do ostrej prevádzky. Takže trošku rekapitulácie, čo nás čaká a aké zmeny nám Facebook pripravil. V prvom rade sa stránky čoraz viac podobajú osobným profilom, čo sa týka dizajnu.

Ale samotné zmeny:

 • môžete sa prepnúť na konto stránky. Stačí ak napravo kliknete na “účet” a dostanete sa do zoznamu Vašich stránok na Facebook-u. Následne sa už len prepnete a zrazu nie ste pod svojim osobným profilom, ale pod profilom stránky.

  Prepnutie na stránku

 • Vidíte notifikácie

  Tak ako pri osobnom profile, tak  pri prepnutí na stránku vidíte notifikácie čo sa týkajú stránky. Vidíte, kto sa pridal ako fanúšik (súťaže o každého stého fanúšika naberú na obrátkach :)), kto okomentoval alebo “olajkoval” Váš status, príspevok, fotku . . .  Už sa teda nikto nebude môcť sťažovať, že ho FB uberal o čas, lebo sa musel vracať k starším príspevkom, či náhadou nepribudol komentár alebo like od fanúšika. Teraz príde pekne notifikácia.  Tie si môžete nechať zasielať aj na email.

  Notifikácie pre Facebook stránku
 • Dôležití ľudia

  Facebook je hlavne o komunikácii. A množstvo administrátorov, chce ukázať kto komunikuje v mene firmy na Facebook-u. Teraz stačí, aby ste z pomedzi adminov vybrali dôležitých ľudí. Zoznam dôležitých sa zobrazuje v ľavom panely, hneď pod zoznamom odporúčaných stránok.

Dôležití ľudia

 • Ste užívateľ, alebo admin?

  Ak teraz admini pridali like ku príspevkom stránky, tak sa zobrazil like ako  stránky, nie od konkrétneho užívateľa. Teraz sa už však môžete rozhodnúť, či chcete na stránke vystupovať len ako admin, alebo aj ako užívateľ. V nastaveniach to jednoducho vypnete. Takže, ak budete komentovať príspevky z osobného profilu, tak sa zobrazia ako od užívateľa. Ak budete chcieť ako stránka, budete sa musieť prepnúť.

 • Nastavenie page

 • Taby sa premiestnili

  Už sa nenachádzajú v hornej časti, ale sú presnuté do ľavého panelu. Vo funkčnosti sa moc nezmenili. Obsah tam ostal taký, aký ste tam mali aj predtým. Dnes Facebook spustil aj iframe záložky. :)

  Stránka

 • Landing page

  Mnohí sme polemizovali, či na nových stránkach zostanú zachované landing page (uvítacia záložka). Našťastie ostali a tak si stále môžete nastaviť predvolenú záložku, ktorá sa bude zobrazovať užívateľom, ktorí nie sú Vašimi fanúšikmi.
 • Kategória stránky

  V prípade, že ste sa pomýlili v zatriedení Vašej stránky do zoznamu kategórií tak ste nemali možnosť opraviť to. Teraz však Facebook v admine umožňuje zmeniť kategóriu. Takže ak ste sa pomýlili a chcete byť v inej kategórii tak Vám nič nebráni Vám to zmeniť.

Celkovo tých zmien nie je až tak veľa. Niektoré sú pozitívne a niektoré možno menej. V každom prípade priniesli nové stránky viac pozitív hlavne pre administrátorov stránky.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

7 Responses to Facebook redizajnoval stránky

Avatar

Filip Struhárik

Február 10th, 2011 at 22:43

RT @michaldragan: Blog: To najdôležitejšie čo prieniesli nové Facebook page http://bit.ly/hzTyK5

Avatar

Michal Dragan

Február 10th, 2011 at 22:46

Prepisujte ebooky o FB :) Facebook redizajnoval stránky http://bit.ly/hzTyK5 viá @michaldragan

Avatar

Michal Dragan

Február 10th, 2011 at 23:39

Blog: To najdôležitejšie čo prieniesli nové Facebook page http://bit.ly/hzTyK5

Avatar

Peter Sedivy

Február 11th, 2011 at 0:00

RT @michaldragan: Facebook redizajnoval stránky http://bit.ly/hzTyK5

Avatar

Michal Dragan

Február 11th, 2011 at 8:40

@tyinternety zabudli ste na dôležitých ľudí – vlastníkov stránky. Vid http://bit.ly/hzTyK5

Avatar

Michal Dragan

Február 11th, 2011 at 8:41

Včera FB nasadil nové page. Čo pribudlo? Aké výhody priniesol? Všetko čo potrebujete vedieť. http://bit.ly/hzTyK5

Avatar

Veronika Pizano

Február 11th, 2011 at 9:10

RT @michaldragan: Včera FB nasadil nové page. Čo pribudlo? Aké výhody priniesol? Všetko čo potrebujete vedieť. http://bit.ly/hzTyK5

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska