Február 4, 2011 | In: Facebook

Kia Motors Sales Slovensko na Facebook-u. FAIL, FAIL, a ešte raz FAIL

Ak chcete vedieť ako to robiť na Facebook-u zle, neefektívne a navyše proti pravidlám tak si vezmite príklad s Kia Motors Sales Slovensko. Tí na Facebook-u pri príležitosti ocenenia auto roka 2011 pre KIA Sportage spustili súťaž.

Nebolo by na tom nič zlé, keby nebolo všetko čo robia proti pravidlám.

  • Na propagáciu využívajú hlavne osobný profil KIA Sportage. Ide o osobný profil, ktorý pridáva fotky na stránku KIA Motors a fanúšikovia na fotke musia označiť minimálne 10 svojich priateľov.

Keď som na to upozornil, že súťaž je proti pravidlám, nakoľko prebieha priamo na stránke a nie v externej aplikácii, že výherca bude kontaktovaný cez facebook kde bude aj výhlásený, že využívajú osobný profil a ďalšie porušenia tak mi odpísali, citujem: “Ahoj, vdaka za info, o tychto podmienkach sme v zasade vedeli. V sekcii Test Driver mame presne stanovene podmienky sutaze rovnako aj status. Su tam presne upravene pravidla hry. Myslis si, ze na tvoju poznamku na wall mame verejne odpovedat, alebo sa neurazis ak ju zmazeme. Aby ludi nemiatla…
Vdaka! “

Samotná KIA tak priznáva, že vie, že porušuje pravidlá a aj tak ich porušuje naďalej. KIA namiesto zmazania a odpovedania ako píšu v správe radšej zahádzala ich nástenku ďalšími fotkami. Keď som ich však spomenul znovu v statuse na mojej page tak ho radšej zmazali. Navyše súťažiaci očividne podmienky súťaže nečítajú nakoľko väčšina z nich nemá 18 rokov a nemá vodičský preukaz a tak nemôžu vyhrať. No nevadí, KIA si aspoň nahná pár 14 -16 ročných na stránku :)

Môj príspevok tam už nenájdete:

  • A ako posledný bonus. KIA si cez súkromný profil dokáže sama zaspamovať nástenku. Nikomu nevadí, že príspevky fanúšikov stránky sa nezobrazujú v news feede fanúšikov. KIA si však veselo spamuje, za hodinu niekedy aj 4 fotky.

Pravidlá súťaže sú umiestnené na www.smalloffice.sk takže je predpoklad, že to pre KIA Motors robí externá firma. Potom úprimne ľutujem firmu, že to zverila amatérom, ktorí riskujú, že môže byť stránka spoločnosti zrušená, nakoľko porušuje pravidlá. A tak celé úsilie, či už časové alebo finančné bude zbytočné. Danej firme a marketingovému oddeleniu odporúčam prečítať aspoň základné pravidlá.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

5 Responses to Kia Motors Sales Slovensko na Facebook-u. FAIL, FAIL, a ešte raz FAIL

Avatar

Michal Dragan

Február 4th, 2011 at 21:19

nerobte to ako KIA Motors Slovakia. http://tinyurl.com/6dgov86

Avatar

Chilli Business

Február 4th, 2011 at 21:29

RT @michaldragan: nerobte to ako KIA Motors Slovakia. http://tinyurl.com/6dgov86

Avatar

Martin Hrkut

Február 4th, 2011 at 21:39

RT @michaldragan: nerobte to ako KIA Motors Slovakia. http://tinyurl.com/6dgov86

Avatar

lukasvinclav

Február 4th, 2011 at 21:41

RT @michaldragan: nerobte to ako KIA Motors Slovakia. http://tinyurl.com/6dgov86

Avatar

Tomas Srnka

Február 4th, 2011 at 22:40

RT @michaldragan: nerobte to ako KIA Motors Slovakia. http://tinyurl.com/6dgov86

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska