Február 12, 2011 | In: Facebook

Nové Sponsored Stories na Facebooku už aj na Slovensku

Dnes v noci Facebook spustil novú funkciu Sponsored Stories už aj pre slovenských inzerentov. Aké sú to odkazy a aké ďalšie nové funkcie Facebook pridal?


Nemenej zaujímavou funkciou je Landing URL. V reklame máte možnosť zvoliť si, na ktorý tab bude užívateľ presmerovaný. Totiž na FB page ste mohli mať vytvorených viacero tabov, ale keď ste spustili reklamu užívateľ pristál na predvolenom tabe (landing page). Teraz však môžete nastaviť URL (tab), ktorý sa zobrazí fanúšikovi po kliku. Takže, teraz už môžete cieliť na akýkoľvek tab.

Landing URL

A k samotnému Sponsored Stories.  Tu máme 2 možnosti, ktoré si môžeme zvoliť. A to buď “like story” alebo “Page post story”.

Like Story

Pomocou inzerátu cez like story cielite priamo na užívateľov, ktorí sú priatelia s Vašimi fanúšikmi. V reklame je zobrazená fotky, názov stránky, meno fanúšika a rovno aj like. Funguje tak vlastne, ako nejaké odporúčanie a môžeme očakávať, že inzeráty tohto typu budú mať vysoké AR (activity ratio) a aj SR (social ration). Ak sa pýtate prečo, tak odpoveď je jednoduchá. Ak užívateľ vidí, že stránka sa páči aj jeho priateľom tak sa väšinou stane fanúšikom aj on.

Like story

Page Post Story

Menej zaujímavé ako “like story”. Tento inzerát totiž priamo cieli už na existujúcich fanúšikov a skôr podľa mňa slúži na ich zvýšenie aktivity na stránka. Čo tiež koniec koncov môže byť zaujímavé. Je však potrebné si dať pozor, aké príspevky potom píšete, nakoľko pri tomto type reklamy si reklama bere posledný status do reklamného inzerátu.

Page Post Story

Čo vravíte na nové reklamné formáty? Aké máte od nich očakávania?

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

3 Responses to Nové Sponsored Stories na Facebooku už aj na Slovensku

Avatar

Michal Dragan

Február 12th, 2011 at 8:23

Nové Sponsored Stories na Facebooku už aj na Slovensku. A info na blogu :) http://bit.ly/epE5wO

Avatar

Chilli Business

Február 12th, 2011 at 9:27

@michaldragan v noci nespal a tak si všimol, že Facebook spustil nové Sponsored Stories už aj na Slovensku http://bit.ly/epE5wO

Avatar

Michal Dragan

Február 12th, 2011 at 9:58

RT @chbs_sk: @michaldragan v noci nespal a tak si všimol, že Facebook spustil nové Sponsored Stories už aj na Slovensku http://bit.ly/epE5wO

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska