December 26, 2010 | In: Facebook

Zabezpečenie podľa Facebook-u. Alebo inak, robí si z nás FB srandu?

Facebook prikročil k aktualizácii zabezpečenia našich účtov. Vyzerá to naozaj jednoducho, ale aká je pravda? Je to naozaj jednoduché a pomôže Vám to zabezpečiť účet? 

Facebook argumentuje novú aktualizáciu ako: “Ak je nejaký problém s vaším účtom, tieto informácie vám uľahčia možnosť znova sa prihlásiť a spojiť sa so svojimi priateľmi.”

Tak poďme na to, pôjdeme krok za krokom, ako nám to Facebook ukazuje.

Krok číslo 1:

Pridanie ďalšieho kontaktného emailu. To by mohlo zabrať, asi ako jediné. Teda ak stratíte prístup k emailovej adrese z ktorej sa pravidelne prihlasujete, budete môcť konto obnoviť z ďalšieho emailového konta.

Krok číslo 2:

Ak nemáte iný email, môžete zabezpečiť svoje konto cez SMS. Bohužial tu Facebook ako si zabudol na Slovensko, ktoré v danom zozname nenájdete a tak si konto cez SMS overiť nemôžete. Nevadí, však máme ešte krok číslo 3 :) V zozname nájdete krajiny ako Kongo, Haiti alebo Kuvajt, ale Slovensko môžete hľadať koľko len chcete.

Krok číslo 3:

Asi najzaujímavejší krok zo všetkých. Môžete si zvoliť jednu z otázok, na ktorú následne musíte pridať odpoveď. Ak sa Vám z akýchkoľvek dôvodov nebude dať prihlásiť na konto, môžete použiť odpoveď na kontrolnú otázku. Avšak, môžete si vybrať len z predvolených otázok ako napríklad : “ako sa volalo Vaše prvé domáce zvieratko?”.

Pre niekoho kto Vás pozná nie je problém zistiť odpoveď na kontrolnú otázku. A nie len pre nich, ale aj pre kohokoľvek iného. Stačí, aby sa Vám správne sformulovanou otázkou spýtal na odpoveď. A ani nebudete vedieť a poviete mu ju.

Takže najlepšie spravíte, ak si hneď pri registrácii (alebo neskôr) zvolíte heslo, ktoré bude zložené s kombinácie malých a všekých písmen a čísiel. Napríklad x1Zab2Lp

Je to najbezpečnejší a najľahší spôsob ako ochrániť svoje konto.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

2 Responses to Zabezpečenie podľa Facebook-u. Alebo inak, robí si z nás FB srandu?

Avatar

Johny

December 26th, 2010 at 15:52

Ešte k tomu heslu: Pridajte aj špeciálne znaky a máte postačujúce heslo :)

Avatar

Andrej Zsigo

December 26th, 2010 at 18:54

no a chce to cislo od slovakov ale krajina slovensko tam neni :-D

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska