August 10, 2010 | In: Facebook, Marketing

Ministerstvá na Facebook-u

Vítam kroky, ktoré vedú k tomu, že aj ministerstvá sú prítomne na Facebook-u. Hlavne ak aktívne komunikujú, prinášajú informácie a radi Vám odpovedia na Vaše otázky. Na druhej strane, je však z môjho pohľadu nevhodné, aby sa administrátori obúvali do predchádzajúceho obdobia. Ja som sa stal fanúšikom stránky MInisterstva preto, aby som mal informácie, nie preto, aby som počúval aká bola IT mimozemšťanka (* vysvetlenie na konci článku)  a ďalší jej poskokovia (mimochodom ďalší ufóni).

Čo keď sa zmení obsadenia ministerstva a príde tam niekto iný? Zas sa zmení komunikácia a zas budú nadávať na predchádzajúce vedenie. Naozaj stoja fanúšikovia stránky o takúto komunikáciu? Nie všetci fanúšikovia sú priaznivci koalície a preto pre nich príspevky o IT mimozemšťanke nezaujímajú.

Nebolo by lepšie, keby sa stránka orientovala len na zmeny ktoré pripravuje, na diskusiu kde by odpovedala fanúšikom, na rôzne akcie (výjazdy, tlačovky, atď)?

Ako príklad som si zobral Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej Republiky na Facebook-u.

Pozitívne príklady:

Negatívny príklad:

* IT mimozemsťanka a ufóni sú vymyslené osoby. V prípade, že by ste v nich našli čisto náhodnú podobu s konkrétnou osobou, jedná sa naozaj iba o náhodu.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

3 Responses to Ministerstvá na Facebook-u

Avatar

Michal Dragan

August 10th, 2010 at 7:33

Blog: Môj názor na stránky ministerstiev na Facebook-u http://tinyurl.com/274nhgl

Avatar

michallos

August 10th, 2010 at 8:36

tak je to aj so strankou SME na facebooku. totalna zaujatost, ohovaranie minulej vlady, a pisu tam strasne sprostosti, musel som odtial odist – mi to tak pripada, ako keby to mali nejake deti na starosti tam.

Avatar

Pochváľte sa! « Midra blog

December 8th, 2010 at 17:16

[...] na Facebook-u. V článku som si zobral ako prídklad ministerstvo a trošku som rýpal. O politike je lepšie [...]

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska