Marec 4, 2011 | In: Marketing, Tlačové správy

Multihosting zadarmo užívatelia ocenili

V priebehu decembra a januára webhostingová firma ACTIVE 24 rozdala niekoľko desiatok multihostingových balíčkov HOME, ktoré užívatelia môžu testovať pol roka zadarmo. Bez záväzku objednávky platenej služby po uplynutí testovacieho obdobia.

Ponuka si našla svojich priaznivcov aj prostredníctvom môjho blogu. Približne mesiac po zriadení testovacieho konta bol užívateľom, ktorí sa multihosting rozhodli vyskúšať, zaslaný dotazník. Cieľom dotazníka bolo získať užívateľské názory na kvalitu multihostingu od ACTIVE 24.

Od spoločnosti mi prišlo info o vyplnených dotazníkoch. A tak si môžete vyhodnotenie prečítať nižšie.

Prečo sa rozhodli multihosting zadarmo vyskúšať?

Jedným z najčastejšie uvádzaných dôvodov bola možnosť správy viacerých domén na jednom mieste – pod jedným účtom. Táto informácia potvrdila predpoklad, že dopyt po službe multihostingu aj na slovenskom trhu je. To bol koniec koncov jeden z dôvodov zavedenia služby do ponuky firmy koncom minulého roka.

Viacerí užívatelia sa rozhodli balíček HOME zadarmo objednať zo zvedavosti . Testovali kvalitu hostingových služieb pred prípadnou platenou objednávkou.

Účel využitia multihostingu

Multihosting využívajú respondenti predovšetkým pre biznis účely (firemný web, projektový web) a súkromné účely (domáci web, web s koníčkami).

E-mailové schránky na multihostingu

Polovica užívateľov využíva na multihostingu aj e-mailové schránky.

Spokojnosť s administráciou,technickou kvalitou a  parametrami balíčka

S administráciou multihostingu sú spokojných  alebo veľmi spokojných ¾ opýtatných.  Technickú kvalitu služby ocenilo 87,5 % užívateľov. 87% respondentov vyjadrilo spokojnosť s parametrami multihostingového balíčka HOME.

Pomer cena výkon primeraný

ACTIVE 24 zaujímal aj názor užívateľov na cenu balíčka HOME. Veľká väčšina považuje cenu balíčka 4,95 € + DPH/mesiac za primeranú. Pripomíname, že balíček obsahuje možnosť správy 5 domén, 5 GB flexibilného diskového priestoru, možnosť zriadenia 5 databáz, 5 FTP kont, podporu PHP a ASPX skriptov a možnosť zriadenia neobmedzeného počtu e-mailových schránok a výberu OS.

Odporučili by multihosting od ACTIVE 24?

Každá firma je nadšená, keď je jej zákazník so službou natoľko spokojný, že by ju odporučil svojim známym. Po zhliadnutí názorov v dotazníku je na strane ACTIVE 24 dôvod na radosť. Veľká väčšina respondentov by multihosting odporučila ďalej. Dôvody? Spoľahlivosť, bezproblémová funkčnosť, úspora nákladov.

Priestor na zlepšenie

ACTIVE 24 si váži aj kritické názory. Priestor v dotazníku bol prirodzene poskytnutý aj na to aby sa zistili prípadné nedostatky a možnosti vylepšenia služby. Užívatelia by privítali možnosť zriadenia viacerých databáz a ftp účtov k doméne. Prípadne možnosť presunu databázy z domény, kde nie je potrebná, na inú doménu.  Pokiaľ ide o administráciu, pochválená bola funkčnosť, popracovať je nutné na prehľadnosti admina.

Radi by sme poďakovali všetkým, ktorí sa do testovania zapojili. Prajeme úspešné webové projekty na multihostingu od ACTIVE 24.

http://www.domeny.sk/sk/webhosting/

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska