Október 13, 2011 | In: Nezaradené

… a budú predčasné

Predvčerom nám padla vláda a hneď včera sa už stihli páni z SDKÚ, KDH a MOST-HID dohodnúť s ujom červeným na podpore eurovalu výmenou za predčasné voľby, ktoré budú v marci. Je až smutné ako teraz takmer všetci kydajú na SaS, lebo oni sú tí zlý, lebo nepodržali koalíciu. 

Nejdem teraz rozmýšľať nad tým, čo sa stalo a rozoberať veľkú politiku. Je však potrebné si uvedomiť, že SaS svoj názor, že euroval nepodporí vyhlásila už dávno. Stavali na tom svoju kampaň a časom bolo čoraz jasnejšie, že ho naozaj nepodporia. Aj napriek tomu sa (ex)premiérka uchýlila k detskému vydieraniu a spojila hlasovanie o eurovale s hlasovaním o vyslovení dôvery vláde. Pri tom muselo byť všetkým jasné, že SaS na podobné hry nepristúpi. A tak to aj dopadlo a kto je na vine? Zlá, zlá, zlá SaS.

(ex)premiérka, alebo skôr dvojica Mikloš a Miki si asi pomýlili o čom je koalícia. Koalícia nie je o tom, že jeden je silnejší ako druhý a môže ostatných vydierať. Ak je podľa nich demokracia to, že silnejší diktuje tak môžeme byť radi, že sa táto koalícia rozpadla, lebo časom by tých dvoch vyššie asi porazilo.  A to sa týka aj samotného eurovalu. Aj keď sme malé Slovensko neznamená to, že si nemôžeme vyjadriť svoj názor. Navyše viacerí predstavitelia EU sa vyjadrili, že euroval by pokračoval aj bez nás. Tak kde je problém? Aby sa niekto mohol niekomu v EU vopchať do zadku?

SaS vyčítajú, že euroval mali podporiť, lebo tak či tak bude schválený. Teraz síce s pomocou Fica (pamätáte si čo o ňom ešte pred časom vraveli členovia koalície?), ale bude schválený. Ale to by sa stalo aj vtedy, keby nezačala (ex) premiérka vydierať. Na prvý krát by neprešiel, ale následne áno. Fico by nemohol donekonečna do celej európy trúbiť ako chce podporiť euroval a nakoniec by hlasoval, že ho nepodporí.

(ex) premiérky nám môže byť naozaj len ľúto. Nech už jej úmysly boli akokoľvek dobré, nechala sa stiahnuť do nezmyselnej hry, bez toho aby si povedala svoje. Je otázne, či vôbec zostane v takej strane, kde ju podkopávali vlastní straníci. Okrem iných bojov musela bojovať ešte aj so svojimi. To asi nie je dobré.

A ešte k predčasným voľbám. Fico si lepší termín nemohol ani vybrať. 5 mesiacov je krátka doba na prípravu kampane pre menšie strany, pre získanie eur na kampaň a môžeme rátať aj so slabšou účasťou kvôli počasiu. A čo sa stane potom? Možno nás bude čakať vláda jednej strany – SMERu. A ak nie, tak SDKU sa rada ponúkne, len aby ostala pri korytku.

Áno, je škoda, že vláda padla, kvôli blbosti a mocenským hrám pár ľudí. Na druhú stranu sa SaS ukázala ako strana, ktorá si stojí za svojim a nenechá sa vydierať. Ale, nesmieme zabúdať aj na to, že nebola taká zásadová pri všetkých svojich sľuboch (homosexuáli, dekriminalizácia mariuhany..). Za svoj postoj budú mať môj hlas aj pri najbližších predčasných voľbách.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

4 Responses to … a budú predčasné

Avatar

Spyros

Október 13th, 2011 at 8:08

Ako si napisal. Zla zla SaS. Euroval prejde a oni ostali insitnymi politkmi v golieroch. Dufam neprejdu do noveho parlamentu…

Avatar

Mato

Október 13th, 2011 at 8:55

Nemyslim si, ze by Fico podporil Euroval bez protihodnoty. A tou pritihodnotou bol pad vlady.

Avatar

hrki

Október 13th, 2011 at 9:29

Fico je vypocitavy, slizky had a len vyuzil situaciu. Neslo mu nikdy o nic ine ako o koryto.

Som nazoru, ze niekto mu tu situaciu dopredu krasne pripravil (osobne tipujem duo Miki a Ivko). Niekomu ocividne nesedela koalicia ktora tam bola. Aby sme neboli prekvapeni, ked ziadne predcasne volby nebudu a zrazu sa ohlasi spolupraca v style Robko+Miki s Ivkom. Predvcerom bol fico nepriatelny, vcera sa uz nevilucovala spolupraca s nim a bohvie co bude dnes/zajtra.

K tym nesplnenym slubom SaS. Nevidel by som to tak cierno. Oni sa na tie sluby nevysrali, len v zaujme spoluprace so smradmi z dalsich troch stran, tie temy nechali zatial plavat. Tak ci tak by pre ne pri sucasnom zlozeni vlady neziskali dost hlasov (KDHci by nepodporili snad nic z toho). Chceli hlavne presadit aspon nieco zo svojho programu, co by sa im vlastne aj bolo podarilo.

U mna je SaS jedina strana na Slovensku ktora si stoji za svojim slovom a neohyba chrbat ako sa niekomu inemu zo spagatikmi v ruke prave hodi. A aj ked sa mi reforma odvodov osobne nepaci tak ich najblizsie volit budem. Lebo v tom hniezde hadov su jedinym svetielkom.

Avatar

Doni

Október 20th, 2011 at 12:38

Keď aj išlo o kryto… Veď koho by nelákali % zo zakázok. Ruku na srdce. Je to jedno, či Fico alebo Jožko Mrkvička, ten kto nato nadáva len závidí. Ale Ficovi treba kvitovať jednu vec. I keď zadĺžil republiku. Postavil dialnicu. Cháp ako aktívum, ktoré generuje príjem z mýtneho. Namiesto niekoho nezmyselnej DPH(20%). Ktorá mala ísť na 21%, to by bola koho DPH-čka, keď 20% bola Ficova :)

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska