Máj 15, 2010 | In: Nezaradené

A je po žilinskom BarCamp-e

Dlho očakávaný žilinský BarCamp sa skončil a je čas na zhodnotenie ako to dopadlo. Z môjho pohľadu dopadol BarCamp v Žiline nad všetky očakávania. Neviem či sa mi to zdalo, ale zdalo sa mi, že boli prítomných viac ľudí ako sa pôvodne prihlásilo. Skôr som očakával presný opak, že mnoho z prihlásených nepríde.

Jediné čo mi vadilo bolo asi ozvučenie, keď zo začiatku neboli mikrofóny, ale po obede už bolo všetko o.k. a ozvučenie fungovalo a všetci mohli načúvať prednášajúcich. Väčšinou som sa zdržoval v dolnej miestnosti kde boli prednášky ohľadom sociálnych médií.

Ako prvý začal Mário Mjankov, ktorí vravel o sociálnych médiách v podnikaní a budovaní firmy. Zaujímavá bola určite aj diskusia, ktorá priniesla zaujímavé pohľady na vec ako zo strany marketérov, ako aj zo strany klienta. Okrem zaujímavých informácii sme si mohli z prednášky odniesť to čo zaujíma klientov.  Diskusia sa nám trošku natiahla, ale určite to stálo za to.

Ako druhý som prišiel na rad ja :D Nadviazal som na Máriovu prednášku  a hlavne na diskusiu po jeho prednáške, ktorá sa zvrhla na tému Facebook. Musel som to trošku skrátiť, kedže som dostal upozornenie, že už preťahujeme. Očakávam feedback v komentároch od tých čo sa jej zúčastnili.

Po mne prišiel na scénu Peter Kučerka, už aj s mikrofónom, ktorí nakoniec ani nebolo treba, lebo Peťo má hlas, ktorí netreba zbytočne zosilovať :D Téme bola hlavne o Twitteri a spôsobe jeho využitia. Zaujímavé na prednáške boli aj tipy, ako fungovať na Twitteri, čo robiť a čo zas nie. Zaujímavé bolo tiež vyhodnotenie TOP slovenských médií na Twitteri a do konca týždňa sa môžeme dočkať aj na mapu slovenských médií. Už teraz sa teším.

Na Peťovu prednášku nadviazal Marko Kolár, mimochodom víťaz tohtoročného Cannes Lions Slovakia v sekcii film. Takže ešte raz gratulujem.

Škoda len, že sa neviem rozkrájať a nemohol som pozrieť aj ostatné prednášky. Dúfam, že čoskoro budú online a pozriem si ich aspoň takto z gauča. Žilinský BarCamp by mohol trvať aj dva dni a myslím, že stále by sme sa mali o čom rozprávať. Bol to pre mňa prvý BarCamp a podtvrdilo sa mi čo mi všetci vraveli. Že ide o neformálne stretnutie, získanie nových informácií a hlavne na osobné stretnutie s ľudmi, ktorých väčšinu poznám len z internetu.

Aktualizácia
Zabudol som sa poďakovať organizátorom, ktorí sa svojej úlohy zhostili na plno a pripravili podujatie, ktoré určite prinieslo veľa všetkým zúčastneným. Zároveň sa chcem poďakovať aj prednášajúcim, že som si zas mohol doplniť svoje znalosti. Vďaka

Ďalšie články o BarCampe:
webkseft.cz – BarCamp Žilina 2010 ve znamení sociálních sítí
exot.boo.sk – Druhý Žilinský Barcamp – zhodnotenie
depi.sk – BarCamp Žilina sa niesol v priateľskej atmosfére
branorac.sk – BarCamp Žilina bol super akciou
midra.sk – A je po žilinskom BarCamp-e
alian.info – BarCamp Žilina 2010
blog.aspnet.sk/rostacik – Barcamp ZA

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

5 Responses to A je po žilinskom BarCamp-e

Avatar

Midraholding

Máj 15th, 2010 at 20:24

@Peter_Kucerka moje stručné zhodnotenie http://tinyurl.com/barcampza

Avatar

BarCamp Žilina

Máj 15th, 2010 at 20:29

Moje dojmy z BarCampu http://tinyurl.com/barcampza (via @midraholding)

Avatar

Midraholding

Máj 15th, 2010 at 21:23

Moje dojmy z BarCampu http://tinyurl.com/barcampza

Avatar

Tweets that mention A je po žilinskom BarCamp-e « Midra blog -- Topsy.com

Máj 15th, 2010 at 21:35

[...] This post was mentioned on Twitter by BarCamp Žilina and Michal Dragan, Michal Dragan. Michal Dragan said: @Peter_Kucerka moje stručné zhodnotenie http://tinyurl.com/barcampza [...]

Avatar

BarCamp Žilina 2010 | alian.info

Máj 17th, 2010 at 16:06

[...] v priateľskej atmosfére branorac.sk – BarCamp Žilina bol super akciou midra.sk – A je po žilinskom BarCamp-e webkseft.cz – BarCamp Žilina 2010 ve znamení sociálních sítí blog.aspnet.sk/rostacik [...]

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska