August 6, 2012 | In: Nezaradené

Zagratuluj správnym smerom!

Už je to tu opäť. Ako po iné roky, tak aj tento deň (7.augusta) oslavujem narodeniny. Tento rok som sa však rozhodol zúžitkovať ich inak. Namiesto prijímania gratulácii, by som bol radšej keby gratulácie išli správnym smerom. 

Vopred ďakujem za všetky gratulácie, ktoré prišli a prídu. V prípade, že mi chcete spraviť naozaj radosť mám tu jeden návod. Zastavte sa na chvíľku a zamyslite sa, ako môžete pomôcť iným ľuďom v okolí, rôznym neziskovým, alebo občianskym združeniam. Možností je neskutočne veľa. Prispieť môžete rôznym organizáciám ako Ďakujeme.sk, Psia duša, NanoSoft Slovakia NGO, Informačné centrum mladých, Zelená hliadka ale aj množstvu iných. Záleží len na vás čo vám je blízke.

Nemusíte darovať len financie, mnohé organizácie, ale aj ľudia sa potešia vášmu času, ktorí im venujete. Ak je tu grafik, tak môže osloviť napríklad StudentTV.sk, ktorá by uvítala nový vizuál web stránky.

V prípade, že nemáte voľné financie a ste na tom aj časovo zle, máte ešte jednu možnosť. Opýtajte sa ľudí v okolí či sú šťastní a či nemajú nejaký problém. Nezaberie vám to veľa času a niekoho môžete svojim záujmom potešiť.

Je len na vás ako sa rozhodnete. Môžete tento článok zavrieť a neriešiť. Alebo sa zamyslíte a niečo spravíte. Urobíte tak radosť mne, množstvu iných ľudí a v neposlednom rade aj sebe. A všetci poznáme, ten pocit, keď je niekto vďaka nám šťastný.

 

 

Aby som nezabudol na firmy. Pre tie mám dúfam zaujímavú ponuku. Vyberte si organizáciu, alebo projekt a podporte ho. Nemusí ísť o finančnú pomoc. Poskytnúť môžete svoje znalosti, schopnosti a čas. Firma, ktorá investuje do 15.8.2012 z môjho pohľadu najviac (nemusí ísť o finančné vyjadrenie) získa odo mňa reklamný priestor (bannerová plocha) na mojom blogu na jeden mesiac zadarmo, 1 reklamný článok a samozrejme promo na sociálnych sieťach, kde mám vytvorené konto.

Nemusíte nič dokladovať, budem sa spoliehať na úprimnosť. Čo ste  spravili píšte na email Získate minimálny dobrý pocit, a za to to stojí, nemyslíte? Navyše každá firma, ktorá sa zapojí získa minimálne zmienku na blogu, zaujímavé “investície” odmením reklamou tiež.

A čo ja? Ja idem pomôcť Ďakujeme.sk a Unicef Slovensko

P.S. ďakujem Jančimu za “slogan”, Borisovi za grafiku a všetkým, ktorí niečo spravia.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

5 Responses to Zagratuluj správnym smerom!

Avatar

Martin Palšovič

August 6th, 2012 at 23:18

Super napad Miso :)

Avatar

Ladislav Kazán

August 7th, 2012 at 10:18

Jeden z najnormálnejších počinov v poslednej dobe,aké som kedy zažil,perfektný nápad obyčajného človeka,mali by sa učiť aj politici

Avatar

Jakub

August 15th, 2012 at 0:12

Pekny clanok a cin taktiez. O tyzden ja oslavujem narodeniny a pripajam s k tvojmu zaujmu prikladu. Uz hladam komu by som pomohol v den mojich narodenin! Predsa sa clovek citi ovela lepsie ked niekomu pomozze ako ked sam dostane darcek.

Avatar

Martina Tvrdoňová

August 15th, 2012 at 20:53

Michael, k narodeninám Ti želám samých skvelých ľudí okolo teba a nos na zaujímavé príležitosti.

Verím, že ťa poteším – tvoji priatelia venovali po tvojom článočku
362 eur deťom, rodinám, organizáciám na dakujeme.sk.

Moc si to vážime.
ĎAKUJEME tebe aj tvojim priateľom.

Avatar

Martina Tvrdoňová

August 15th, 2012 at 21:47

Ešte detail: Podobnú výzvu pred cca 13 rokmi napísal exprezident VSŽ G. Eichler svojim firemným kolegom a partnerom.

Oslovil ich, aby mu nenosili na narodeninovú party dary, ale podporili organizáciu, ktorá poskytovala pomoc týraným ženám. Kytice, ktoré dostal mali vyššiu hodnotu než dary pre OZ Fenestra.

Ešte raz ďakujeme.

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska