Marec 20, 2010 | In: Marketing, Nezaradené

Nespokojní fanúšikovia. Ako s nimi komunikovať?

Tak ako Vám môžu sociálne siete pomôcť pri Vašej propagácii, tak rýchlo Vám môžu aj uškodiť. Medzi Vašich fanúšikov sa neraz zapletú aj neprajníci alebo konkurencia, ktorá sa Vám bude všemožne snažiť poškodiť povesť. Prípadne sa môže stať, že aj Vy vyprodukujete chybu a fanúšikovia Vám to dajú zreteľne najavo. Ako sa správať v prípade, že objavíte “poškodzujúci” príspevok na nástenke?

Treba v hlavnom prípade rozlíšiť o aký príspevok sa jedná a hlavne ho dobre identifikovať. Môže sa jednať o oprávnený príspevok alebo o poškodzujúci príspevok od Vašej konkurencie.

1. Príspevok od nespokojného klienta

Nemažte ho. Tým, že ho zmažete dáte fanúšikovi jasne najavo, že neviete prijať kritiku a jasne sa k nej postaviť. V prípade, že postrehnete príspevok neskôr ako Vaši zvyšní fanúšikovia, určite by bolo chybou ho vymazať. Tak ako fanúšik čo pridal svoj názor, tak aj ostatní fanúšikovia, ktorí zaregistrovali príspevok budú čakať na Vašu reakciu. Takže ako reagovať? Určite sa najprv ospravedlňte s a napíšte svoje vyjadrenie. Nájdite príčinu zlyhania a napravte  ju, aby sa v budúcnosti neopakovala.  Fanúšikovi ponúknite zľavu alebo inú výhodu, aby ste mu kompenzovali Vašu chybu. Určite sa nezačnite s ním hádať. Nikam by to neviedlo. Je lepšie prijať nápravu, zákazníkovi sa ospravedlniť a pokúsiť sa už chybu neopakovať. Tým, že dokážete verejne priznať chybu a prijať nápravu, stúpne aj Vaše hodnotenie u klientov.

2. Falošný poškodzujúci príspevok

Tak ako máme fanúšikov, tak sa nájdu aj jednotlivci, ktorí nám chcú úmyselne poškodiť. Nie je to nič neobvyklé. Môže sa jednať o jednotlivcov, ktorým ste buď nesympatický alebo Vám závidia úspech. Taktiež to môže byť, ale aj Vaša konkurencia. Ako sa zachovať v tomto prípade? Ja volím buď postup ako v bode jedna alebo nekompromisný BAN. Prečo práve BAN? Pretože užívateľ, ktorý prišiel vyrývať sa neuspokojí so žiadnym Vašim vysvetlením a ani s náhradou škody, keďže mu väčšinou žiadna ani nevznikla. Spoznáte ich podľa toho, že väčšinou na Vás hádžu špinu a hneď za tým nasleduje odkaz na Vašu konkurenciu.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

4 Responses to Nespokojní fanúšikovia. Ako s nimi komunikovať?

Avatar

Midraholding

Marec 20th, 2010 at 11:43

Nový článok na blogu. Nespokojní fanúšikovia. Ako s nimi komunikovať? http://tinyurl.com/yg6fmfw

Avatar

Kusi

Marec 20th, 2010 at 13:43

No ja by som este dodal, ze v pripade 1 treba veci riesit systemom: zakaznik ma vzdy pravdu

Avatar

Smith

Marec 20th, 2010 at 13:46

tak som to aj myslel. Len Ty si to povedal na rovinu, aj skôr tým, aby sa s ním nehádali.

Avatar

Jozef Rusnak

Marec 25th, 2010 at 13:08

Podla mojich skusnosti sa neoplati s nikym hadat a vysvetlovat vsetko stale dookola… Ak je niekto rozumny, tak staci vysvetlit/ospravedlnit sa raz a potom uz len opakovat, ze k tejto teme si sa uz vyjadril aj ospravedlnil a nemas viac co dodat… nie nadarmo to pouzivaju pri kauzach politici :-)))

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska