September 14, 2010 | In: Nezaradené

o2 Moja Firma

Telefónica O2 Slovakia asi pred 2 dňami spustila nové programy pre podnikateľov pod názvom o2 Moja Firma. Nedalo mi to a trošku som si prezrel ponuku a teraz už môžem povedať, že som prešiel pod O2. Moje zhrnutie ich ponuky nájdete nižšie v článku. V prvom rade, sa momentálne zatiaľ nedá ponuka využiť priamo na stránke O2. V prípade, že máte o program záujem je potrebné sa zeragistrovať. Zaregistrovať sa môžete tu. Vyberiete si mesto a spôsob kontaktu. Či prídete do pobočky, alebo sa Vám ozve obchodný zástupca.

Ale k samotnej ponuke O2 Moja Firma. Myslím si, že ide o naozaj zaujímý balíček. Prečo? Zhrniem to v pár bodoch.

1. Cena, ktorú zaplatíte je závislá na tom koľko prevoláte. Ceny sú rozdelené do 3 taríf.

300 a viac minút 1 0,08 eur
100 – 299,99 minút 2 0,10 eur
0 – 99,99 minút 3 0,12 eur

Takže, ak mesačne prevoláte napríklad 50 minút Vaša suma na faktúre bude 50 minút x 0,12 eur. V prípade, že 150 minút zas 150 x 0,10 eur. Ak telefonujete naozaj veľa a prevoláte napríklad 600 minút Vaša suma by mala byť 600 x 0,08 eur. Tu však pozor! Maximálna suma na faktúre bude 55 eur. Teda ak prevoláte 1000 minút, suma na faktúre by mala byť 80 eur, ale kedže strop je 55 eur, nikdy nezaplatíte viac ako tých 55 eur.

myslím si , že toto je naozaj výhodne.

2. Viazanosť. Na rozdiel od programov O2 Fér je potrebné sa zaviazať. Na výber sú 6 mesačná, 12 alebo 24 mesačná. Podpisuje sa rámcová zmluva, ktorá obsahuje túto viazanosť. T.j. nejedná sa o klasickú zmluvu o pripojení ale o rámcovú zmluvu

3. Minimálny obrat. Podmienkou je taktiež aj minimálny mesačný obrat, ktorý si zvolíte. napríklad 25 eur. T.j. každý mesiac musíte v O2 Slovensko mať faktúru minimálne vo výške 25 eur. Podmienka je, musí to byť za služby O2 a nie za napríklad stiahnutie hudby, SMS lístok do MHD a podobne.

4. Zľava. Na základe toho akú si zvolíte viazanosť a aký minimálny mesačný obrat dostane od O2 zľavu. Ja som si nastavil minimálny obrat 25 eur, viazanosť na 24 mesiacov, 02 internet neobmedzene a dostal som zľavu 24 eur. Možno si poviete, že to nič neznamená, ale takto som si zľavu uplatnil na internet a tak najbližších 10 mesiacov ho mám so zľavou 46%. Je to lepšie ako keď nedostanete nič. Zľavu si môžete uplatniť na služby, alebo na telefón v prípade, že ho kupujete v hotovosti.

5. Inicializačná záloha vo výške 20 eur. Táto záloha sa uplatňuje iba voči novým zákazníkom. Po určitej dobe Vám bude vrátená prostredníctvom odpočítania z Vašich faktúr.

6. Telefóny. V O2 to nefunguje ako v Orange alebo T-Mobile. Máte na výber buď si ho kúpiť v hotovosti, alebo na splátky v 12 splátkach. V ponuke majú zaujímavé modely. No nie všetky sú určené na splátky a musíte si ich kúpiť v hotovosti. (Ceny sú trošku vyššie, tak tu sa viac oplatí kúpiť cez nejaký eshop).

7. Ďalšie služby. Aktivovať si môžete aj ďalšie služby, ako napríklad:

  • 100 SMS a MMS v rámci SR a ČR za cenu 5 eur / mesiac
  • neobmedzený internet za cenu 6 eur / mesiac
  • neobmedzené volania na 3 čísla v rámci O2 za cenu 6 eur / mesiac

Cenník a ďalšie potrebné dokumenty si môžete prezrieť na stránke O2.

A ešte som zabudol na BONUS:  prvý mesiac zaplatím len 1 euro nech prevolám koľko chcem. Samozrejme táto faktúra je len na služby O2 a nie externých partnerov. Ale kto by už nechcel volať v rámci SR a ČR koľko chce a len za 1 euro?

Upozornenie: Nie som zamestancom spoločnosti O2, nejedná sa o PR článok. Ide len o moju osobnú skúsenosť.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

5 Responses to o2 Moja Firma

Avatar

Michal Dragan

September 14th, 2010 at 8:57

@latsozimanyi nech sa páči: http://tinyurl.com/O2mojafirma

Avatar

Michal Dragan

September 14th, 2010 at 8:58

BLOG: O2 Moja Firma – čo to vymysleli? http://tinyurl.com/O2mojafirma

Avatar

Michal Dragan

September 14th, 2010 at 9:59

@jozefrusnak nebral by som to ako #fail Vid moj post na blogu: http://tinyurl.com/O2mojafirma

Avatar

Michal Dragan

Október 4th, 2010 at 6:53

@IvanaSendecka kukni u mna na blog. http://tinyurl.com/3ywb29k Rozpisal som to tam.

Avatar

Michal Dragan

Október 4th, 2010 at 7:53

@Peter_Kucerka ja viem. ja som k nim prešiel. Vid moj clanok na blogu http://tinyurl.com/3ywb29k

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska