Jún 16, 2011 | In: Nezaradené

Online diskusia podľa SOZA

SOZA dnes spustila online diskusiu. Avšak bez toho, aby si ju technicky poriadne zabezpečila. A takto vyzerá, keď sa SOZA pustí do niečoho a opäť je to amatérske.

Položíte otázku, ale nakoniec je z nej zverejnená len časť. SOZA tvrdí, že  ide o technický problém. Je ale zaujímavé, že niektoré otázky sú celé a niektoré useknuté. Hlavné je, že odpoveď zo SOZA je uverejnená celá. Čo sa však pýtal diskutujúci a na čo mu SOZA odpovedala je jasné len autorovi a SOZA.

zdroj SOZA

Celá táto online diskusia zo strany SOZA mi príde ako ich pokus o vylepšenie image po kauze, ktorú sami spustili. Diskusia funguje na princípe položte nám otázku a my Vám odpovieme. Najzaujímavejšie na celej tejto diskusii je, že SOZA nie je pripravená.

Martin Habovštiak si pripravil dokument, kde prezentoval návrh zmien v pravidlách SOZA a autorskom zákone. Keď sa v diskusii spýtal čo si SOZA myslí o daných návrhoch, tak prišla jednoznačná odpoveď: “Nemáme preštudovaný daný materiál a preto sa v tejto chvíľi k nemu vyjadriť.” SOZA tak opäť ukázala, že na diskusiu nie je pripravená a tým pádom je diskusia zbytočná.

Ešte zaujímavejšie SOZA reaguje na otázky ohľadom odškodnenia poškodených blogerov, ktorí uhradili poplatky. SOZA na odškodnenie reagovala nasledovne: “Vrátením uhradených poplatkov.” To je podľa SOZA odškodnenie? Však to je len vrátenie peňazí, ktoré blogeri uhradili, a ktoré SOZA vymáhala protiprávne.

Preto považujem celú “online” diskusiu o ktorú sa pokúša SOZA za nezmyselnú! A pozrite si časy pridávaných otázok a odpovedí. SOZA vynašla stroj času :)

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

2 Responses to Online diskusia podľa SOZA

Avatar

Miko

Jún 16th, 2011 at 15:52

Nejdem sa zastavat SOZA, ta online diskusia bola urobena amatersky, ale informoval niekto SOZU vopred o existencii dokumentu Martina Habovstiaka? Lebo ak nie, tazko SOZU obvinit z nepripravenosti…

Avatar

Smith

Jún 16th, 2011 at 15:54

O tom dokumente sa zdielalo kde tade, ak sa nemylim tak aj na stranke SOZA. Takze o tom dokumenta mala vediet dostatocne dopredu, aby sa v pripade potreby, dokazala k nemu vyjadrit

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska