Február 28, 2010 | In: Nezaradené

Politické strany na sociálnych sieťach

Ako využívajú politické strany sociálne siete na svoju propagáciu.?V prieskume sme monitorovali ich aktivity hlavne na Facebook a Twitter, kedže iné siete politické strany využívajú menej alebo ich vôbec nevyužívajú.

SMER – sociálna demokracia

Na internetovej stránke sme nanašli žiadny odkaz na Twitter alebo Facebook. Preto sme na vyhľadanie využili vyhľadávanie na Facebook. Objavili sme jednu  fun stránku SMER – SD  na Facebook.  Posledný príspevok je ešte z 23. mája 2009. Mohlo by sa zdať, že takmer rok sa nestalo nič závažné o čom by mohli informovať na svoje stránke na Facebook. Ešte som našli aj skupinu kde je však viac príspevkov proti strane SMER ako priaznivcov. Stránka ma len 185 a skupina 347 fanúšikov.  Strana SMER  - SD využíva k svojej propagácii najnovšie aj vlastný kanál na YouTube , kde prevádzkuje vlastnú televíziu SMER.tv

SMER okrem svojich stránok má na Facebook-u viacej nepriaznivcov. Množstvo stránok s názvom: Nevolím Fica a jeho bandu, Anti Fico a množstvo ďalších zahŕňajú tisícky fanúšikov.

Hodnotenie: 3-

ĽS – HZDS

Strana ĽS – HZDS využíva k svojej propagácii stránku na Facebook. Posledný príspevok je z piatka 26. februára. Stránka má 110 fanúšikov, ale čo nás zarazilo boli dvojité príspevky. Niektoré príspevky na nástenku  sa  zobrazili 2 krát. Twitter strana vôbec nevyužíva a na YouTube je množstvo videí, ktoré však nepridala strana ale užívateľ “meciarklame”. Celkovo strana svoju propagáciu na sociálnych sieťach nezvláda.

Hodnotenie: 4

SNS

Pri strane SNS sme sa trápili, kým sme našli aspoň akú takú zmienku. Avšak neúspešne. Strana SNS nie je ani na Facebook-u, Twitter a ani YouTube. Na Facebook je pár stránok, avšak všetky poukazujú na stranu SNS v zlom. Strana však prevádzkuje svoju vlastnú televíziu, ktorú vysiela na ich vlastnej web stránke.

Hodnotenie: 5

SDKÚ – DS

Strana SDKÚ – DS má novú web stránku a hneď na homepage upozorňuje svojich priaznivcov na sociálne siete Facebook, Twitter, YouTube a Flickr. Na Facebook majpú vytvorenú stránku s počtom fanúšikov 2022. Na stránke sú takmer denne publikované nové príspevky a sú aj okomentované od fanúšikov. Na Facbeook sme našli stránky aj jednotlivých regionálnych “kancelárií”. Na Twitter má stránka tiež svoj profil, kde sa však zobrazujú príspevky čo sú aj na Facebook-u. Predpokladáme, že na to využívajú aplikáciu, ktorá automaticky pridá príspevok z Facebook-u priamo aj na Twitter. Na YouTube má strana vlastný kanál . Jednotlivé videá majú priemerné 400 prehraní. Na Flickr pridáva SDKÚ priebežne fotky z rôznych akcií.  Strana si dáva záležať na propagácii na sociálnych sieťach, ale ešte majú čo zlepšovať.

Hodnotenie: 1-

KDH

Strana využíva na svoju propagáciu stránku na Facebook s 359 fanúšikmi. Vytknúť sa dá len zle vyplnený profil. Stránka je pravidelne aktualizovaná a priemerne okomontovaná. Na Facebook sú aj viacerí činitelia strany, ako Ján Figeľ, Július Brocka, Antonín Marcinčin a iní. Strana na svojej web stránke neodkazuje na fun stránku na Facebook ale na jednotlivých predstaviteľov strany. YouTube a Twitter strana nevyužíva.

Hodnotenie: 2-

MOST – HÍD

Na sociálne siete upozorňuje strana na úvodnej strane ich webu. Na Facebook nemá strana založenú fun stránku ale skupinu. Skupina má  1461 fanúšikov a sú na nej každý deň nové príspevky od fanúšikov. Strane by som odporúčal založiť fun stránku na Facebook a pridávať príspevky aj v slovenčine aj v maďarskom jazyku. Twitter strana nevyužíva. Na YouTube má strana vytvorený svoj vlastný kánál kde je vložených 40 videí.

Hodnotenie: 3

SMK

Strana  na Facebook využíva založenú skupinu so 656 fanúšikmi. Príspevky sú výhradne v maďarskom jazyku. Odporúčame ako v prípade MOST-HÍD založiť fun stránku a selektovať príspevky podľa jazyku. Na Facebook má vlastnú fun stránku aj predseda strany Pál Csáky, László Miklós ale aj Edit Bauer. Vo všetkcýh prípadoch sú príspevky len v maďarskom jazyku.  Na YouTube má strana maďarský kanál, ale aj slovenský kanál.

Hodnotenie: 3

SaS

Strana podľa vyjadrenia Ondreja Urbana využíva stránku na Facebook, ktorá je naväčšou v kategórií politických strán. V súčastnosti sa jej počet blíži už k číslu 25 tisíc. Priemerne za každé 2 dni zaznamenajú viac ako tisíc nových fanúšikov. Na Twitter má strana tiež svoj profil, kde zatiaľ kvôli svojej menšej základny využívajú zdieľanie príspevkov z Facebook.  Na YouTube sa prezentuje strana tiež. Na ich kanály sú v súčastnosti 2 videá a kanál stagnuje. Podľa vyjadrenie Urbana, však strana využíva v budúcnosti s rozbehom kanála na YouTube. Na Flickr sa strana neprezentuje nakoľko nemá dostatok fotomateriálu. Môžme však predpokladať vzhľadom na členskú základu na Facebook využívať hlavne Facebook k svojej ďalšej propagácii.

Hodnotenie: 1-

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

2 Responses to Politické strany na sociálnych sieťach

Avatar

Pochváľte sa! « Midra blog

December 8th, 2010 at 17:15

[...] strany a ich propagácia na sociálnych sieťach. V článku som sa pozrel na to, ako sa politické strany propagujú na sociálnych [...]

Avatar

Zefirrilm

Jún 11th, 2011 at 2:16

Vdaka za zaujimavy blog

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska