September 24, 2010 | In: Nezaradené

Právny poradca na modeli poistenia?

Navrhol som právnikovi, že by sme mohli vytvoriť službu, kde by si užívateľ mohol predplatiť za mesačný paušál určitý obsah právnych služieb. Tento post píšem hlavne preto, aby som získal potrebný feedback a mohli by sme následne vytvoriť službu podľa Vašich prianí. (pravdaže podľa prianí tých, čo by mali záujem). Takže o čo by išlo? Na webe by ste si mohli vybrať jeden z mesačných balíčkov služieb za určitú sumu. Každý balíček by obsahoval určitý počet hodín právneho poradenstva, ktorý by ste mohli vyčerpať napríklad cez telefón, email alebo osobným stretnutím.

Právne služby by obsahovali všetko čo potrebujete vo firme riešiť ako napríklad: prechod zo živnosti na s.r.o., pribratie nových spoločníkov, príprava zmlúv, atď.

Tieto služby by ste mohli čerpať ihneď od popisu zmluvy. Samozrejmosťou by molo možné v prípade, že by sa vyskytli nejaké problémy s klientami ihneď previesť zodpovednosť na právnika, ktorý  by začal následne spor riešiť vo Vašom mene.

Mali by ste o danú službu záujem? Ak áno napíšete čo by ste uvítali a aj ďalšie vaše podnety. Nedám tu anketu nakoľko chcem, aby ste aj napísali Vaše návrhy a nápady.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

4 Responses to Právny poradca na modeli poistenia?

Avatar

Michal Dragan

September 24th, 2010 at 11:53

BLOG: Co tak pravne poradenstvo na styl poistenia? http://tinyurl.com/2vb4mz6

Avatar

Michal Dragan

September 24th, 2010 at 12:47

@sesulak @ZuzanaUrbanova zatial strucne info. Ocakavam feedback http://midra.sk/nezaradene/pravny-poradca-na-modely-poistenia

Avatar

Zuzana Urbanova

September 24th, 2010 at 13:15

mohla by to byť zaujímavá služba pre firmy a živnostníkov.
vyhradila by som to jasne na oblasť obchodného práva.

baličky by som neobmedzovala na typ poskytovaných služieb, ale vyslovene len na základe výšky “preplatného” – zodpovedajúcemu počtu predplatených hodín.

otázne je, či by služby zahŕňali i prípadné zastupovanie pred súdom, poplatky a pod. to treba jasne špecifikovať.

a ako som už povedala, treba nastaviť absolútne transparentné pravidlá a tých sa držať. páčilo by sa mi, ak by sa dali predplatené hodiny prenášať do budúcnosti, nakoľko ak jeden mesiac službu nevyužijem, platím za nič. takto by sa mi mohol po čase nazbierať u právnika slušný kredit, ktorý by som vedela využiť aj na prípadné väčšie spory alebo konzultácie.

k záujmu o službu len toľko, že síce máme právnikov v rodine, ale otravovať niekoho zadarmo je veľakrát nepríjemné. preto si myslím, že by som podobnú službu vedela vo firme využiť.

Avatar

TelePravnik.sk – čo to je? « Midra blog

December 18th, 2010 at 23:22

[...] na StartupCampe. Nebolo by na tom nič zlé, keby som o podobnej myšlienke kedy si dávno neinformoval aj ja. No čo už, boli prví, ktorí to zrealizovali. Ale teraz k samotnej veci. Hneď na začiatok [...]

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska