Jún 14, 2011 | In: Nezaradené

SOZA zaplať!

Keďže sa SOZA rozhodla, že bude od blogerov a majiteľov web stránok vyberať poplatky za videa vložené cez embed kód, alebo iframe tak som sa rozhodol, že idem spoplatniť aj ja blog.

Vopred upozorňujem, že vďaka pomoci trolov a elfiek (mimochodom sú naozaj krásne) z Andalúzie špeciálne monitorujeme všetky IP adresy. Anonymizér Vám nepomôže, aj ten monitorujeme.

Spoplatnenie prebieha dvoma spôsobmi.
Prvý spôsob je dostupný pre naozaj široké masy používateľov. Stačí keď článok budete zdieľať kde sa len dá. Na uľahčenie práce nájdete na konci článku buttony na zdieľanie na FB, Twitter, LinkedIn alebo na vybrali.sme.sk Keďže ako väčšina autorov zdieľanie mám  rád, tak čitateľom, ktorí dajú zdieľať článok na čo najväčšie množstvo médii darujem podpis kartu.  :) Adresu mi netreba, vďaka trolom vieme o Vás všetko. Áno, aj o Tebe čo sa teraz tak potmehúdsky usmievaš a myslíš si, že nič nevieme.

Druhý spôsob je určený pre predstaviteľov SOZA, ktorí zdieľanie nepodporujú a je to pre nich protizákonné. Pre nich tu mám špeciálny cenník. V prípade, že im čítanie zaberie menej ako 50 hodín tak sú povinný uhradiť 33 eur, ak to však bude viac ako 50 hodín tak sa suma zvyšuje na 99 eur.  Samozrejme nezabúdam ani na zľavy. Je možné členstvo pre celú SOZU a to za 999 eur mesačne. V prípade, že člen SOZA bude článok zdieľať je povinný uhradiť aj 100% prirážku, keďže dbám na morálne zásady a zdieľanie je nemorálne a hlavne protizákonné.

Ak má SOZA záujem o členstvo tak nech pošle email na nebudemplatitsozazaembedaiframekod@soza.sk – trolkovia mi to presmerujú na moju emailovú adresu.

Zdá sa Vám to nezmyselné? Aj mne, a preto potešte vedúcu oddelenia médií pani Geyerevú a pošlite jej email s otázkou čo je to URL a čo je to ten hyperaktívny link :) geyerova@soza.sk

A nezabudni zdieľať :)

Aktualizácia: Vyjadrila sa SOZA a za embed a iframe platiť nemusíme :)

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

3 Responses to SOZA zaplať!

Avatar

Veronika Pizano

Jún 14th, 2011 at 13:13

zaslane

Avatar

Anonym

Jún 14th, 2011 at 21:01

http://www.soza.sk/index.php?id=106 vyjadrenie SOZA k licencovaniu hudobnych diel na internete

Avatar

Vlado

Jún 14th, 2011 at 21:36

neviem kto ste-čo ste, ale robíte to všetko skvele ;)

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska