December 18, 2010 | In: Nezaradené

TelePravnik.sk – čo to je?

Dostalo sa mi do uší, že Telepravnik.sk mal prezentáciu na StartupCampe. O podobnej myšlienke som nedávno informoval aj ja. Je dobré, že sa niekto snaží inovovať a priniesť prvky modernej komunikácie do tradičného biznisu, ale . . .  
Ale teraz k samotnej veci. Hneď na začiatok pár poznatkov, ktoré trošku odflákli. Na webe aj na FB sú zverejnené len tel. číslo a e-mail. Ale konkrétne meno advokátskej kancelárie nie, takže existuje vôbec už táto kancelária? Ak sa nemýlim, tak je povinné uvádzať obchodné údaje aj na web stránke. Ak si dáte dané číslo vyhľadať v google tak Vám nájde akurát tak telepravnik.sk a predaj zváračky na bazar.sk

Takže, ako užívateľ sa pýtam, komu sa zverujem cez email, alebo telefón? Je to naozaj advokátska kancelária? Alebo nie je? Hmm. Ťažko posúdiť.

Druhou vecou je, ale to už nechám na posúdenia SAK či táto reklama neporušuje pravidlá SAK na reklamu advokátov. Ale na 80% som si istý, že áno. A to je možno aj odpoveď, prečo nie sú na webe uvádzané kontakty.

Ponaučenie? Ak chcete robiť Startup, spravte aspoň základné zákonné požiadavky.

Vyjadrenie od Róberta Naništu:
Služby TelePravnik.sk sú poskytované pod garanciou advokáta  JUDr. Jozefa NANIŠTu.

2. Spoločnosť emission, s.r.o., pod ktorou ste ma našli, zabezpečuje propagáciu a technické zabezpečenie pre službu TelePravnik.sk. Osobne tak pomáham známim, ktorí sa rozhodli takto dosptupne (lacno, rýchlo) poskytovať “drobné” právne služby.

3. Komentar k tvrdeniu:  ”Taktiež pre neho vraj pracujú mamičky na materskej, takže ak ste si doteraz mysleli, že čo poviete právnikovi je medzi Vami a právnikom tu pri tejto službe to neplatí.”

a. Hovoril som o právničkách, ktoré sú na materskej, ktoré sa venujú požiadavke klienta od začiatku po koniec. Čiže nechápem čo Vám na tom vadí ?

Moje doplnenie:
Mojim cieľom nebolo nejak diskreditovať tento projekt, alebo iným spôsobom ho poškodiť. Cieľom bolo poukázať na nedostatky daného projektu, ktorý má inak dobrú myšlienku. A aj napriek skvelej reklame (obrázok ohľadom reklamácie darčekov a iné) bohužial projekt nespĺňa zákonné podmienky a tým pádom je to trošku divné, ak právna kancelária ide radiť ľudom a pri tom sama nerešpektuje zákony.

Tento blog post môžu autori brať ako feedback z mojej strany, nakoľko som sa s nimi osobne na StartupCampe nemohol stretnúť a infomácie mám z druhej ruky.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

7 Responses to TelePravnik.sk – čo to je?

Avatar

Michal Dragan

December 18th, 2010 at 22:21

Kurva, čo to je ten telepravnik.sk čo sa prezentoval na @StartupCampSK To mi príde ako kurva hoši gutentag http://t.co/QkXp3EE

Avatar

Michal Dragan

December 18th, 2010 at 23:19

Kurva, čo to je ten telepravnik.sk čo sa prezentoval na @StartuCampSk To mi príde ako kurva hoši gutentag http://t.co/QkXp3EE

Avatar

musHo

December 19th, 2010 at 12:06

Pri tvorbe start-up-ov je dolezity STAGING..
Pustite projekt, ludia vam daju feedback, vy ho zapracujete a opat spustite.. A takto sa projekt iteruje a vyvyja smerom k lepsiemu..
Tak je dobre, ze aj vy pomahate Telepravnikovi sa zlepsovat, lebo napr. uviest kancelariu tvorcovia uplne zabudli..

Len insider info: Robo je z pravnickej rodiny, otec ma advokatsku kancelariu a Robo im pomaha s prvymi krokmi na internete

Pekny zvysok vikendu sa praje este

Avatar

Smith

December 19th, 2010 at 12:19

V tom prípade, ak je jeho otec právnik tak by mal vedieť aké má mať projekt požiadavky. A taktiež ako je to s reklamou. na webe nikde nie je uvedené info, ktorá advokátska kancelária to má pod palcom – to je povinný uviesť a množstvo ďalších vecí.

Avatar

Zuzana Urbanova

December 19th, 2010 at 13:00

Vyjadrenie je sice pekne, ale:

1. na facebook stranke projektu, ktora je vdaka statickemu webu jedinym realnym online komunikacnym kanalom stale chybaju: informacie o poskytovatelovi sluzby, obchodne podmienky atd.

2. na FB evente ani na FB fanpage sa poskytovatel sluzby ani raz nevyjadril k otazkam fanusikov. Pritom otazky boli kladene i napr. na sulad sluzby s podmienkami SAK.

Insider info: taktiez pochadzam z pravnickej rodiny a takyto pristup mi pride vysoko prevysoko neprofesionalny.

Chvalim myslienku modernej komunikacie v oblasti pravnych sluzbieb, avsak zalozit si FB stranku a tvrdit, ze cakame na feedback, aby sme mohli projekt vylepsit mi pride maximalne zvrhle najma v pripade, ak na reakcie a feedback vobec nereagujem (viz bod.2).

Zabudnut uviest POVINNE pravne nalezitosti na webe mi od pravnickej kancelarie pride naozaj trosku kratkozrake a amaterske. Bez urazky, je to moj osobny dojem.

Avatar

Robert Nanista

December 19th, 2010 at 13:06

Ako som Vam uz, napisal e-mailom:

Zamer TelePravnik.sk ma necele 2 mesiace a urcite mame co vylepsovat. Pre nas je v prvom rade dolezite sluzby nastavit podla potrieb a ocakavani nasich buducich klientov a inac ako postupnym vylepsovanim to nepojde.

Kazdopadne Vam dakujeme za Vase podnety a otazky, budeme ich brat do uvahy a pripadne nedostatky postupne odstranime, aby ste aj Vy nasli doveru v sluzbach TelePravnik.sk

Avatar

Smith

December 19th, 2010 at 13:15

Pán Nanista, asi sa nerozumieme. vaše služby sú momentálne protizákonné. Tam musíte vylepšiť hlavne to, aby to bolo v súlade so zákonom a potom môžete nastaviť služby. Ako chcete poskytovať služby, keď nespĺňate zákonné požiadavky? Ad – postupne vylepšovanie – čo tak začať tým, že pojdete na svoju FB page a na nástenke kliknete na príspevky od fanúšikov a skúsite im odpísať?

Ale priamo a nie tým, že sa budete vykrúcať. Je to stále o tom istom, a neodpovedáte na konkrétne otázky. Zakaždým odpoveď na otázku stočíte na dopredu pripravenú odpoveď.

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska