Február 8, 2010 | In: Nezaradené, Reklama

Vulgarizmy na Facebook pre cas.sk

Dnes ma kontaktoval redaktor z internetového portálu cas.sk (patrí skupine Ringier Slovakia a.s.), ktorý je vlastne internetovým vydaním Nového Času, ktorý vychádza v printovej podobe. Samozrejme hneď som sa začal zaujímať o čo sa jedná a hlavne kde a aké vulgarizmy sa zobrazujú.

Od pána redaktora som dostal pár fotiek, ktoré im odoslali užívatelia. Po mojom prezretí fotiek som si nebol celkom istý či sa jedná len o chybný preklad alebo o útok hackera. Kedže však išlo o pár užívateľov a nie o všetkých užívateľov, ktorí majú nastavenú slovenčinu a k tomu si prirátam redizajn Facebook-u, tak som usúdil, že ako pri každom redizajne Facebook sa vyskytnú problémy tak tomu bolo aj teraz. Predpokladám, že sa jednalo o chybu prekladu v databázach, kde používateľom vyhodilo zlé databázy a zlomyselné preklady od užívateľov. Nakoľko som nezaznamenal žiadne zmeny u seba ani svojich priateľov.

Predpokladal som, že asi ťažko by išlo o útok hackera, kedže sa to týkalo iba pár ľudí. Druhou možnosťou je taktiež, že sa jednalo len vykonštruované obrázky, aby niekto vzbudil pozornosť a obavy z používanie Facebook-u.

Čo si myslíte Vy? Išlo iba o chybu, útok hackera alebo o vykonštruované obrázky?

Celé znenie článku aj s obrázkami si môžete prečítať na cas.sk

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

2 Responses to Vulgarizmy na Facebook pre cas.sk

Avatar

Miroslava

Apríl 10th, 2010 at 6:40

Dobrý deň, mne sa taktiež opakovane zobrazujú na stene vulgarizmy, tiež sa mi ich podarilo odfotiť a naozaj Vám môžem potvrdiť, že ma to obťažuje a nejde o moje vykonštruované obrázky, rada vám ich aj zašlem, v prípade záujmu. Ide napríklad o prípad, že mám napísané namiesto “pridal sa do skupiny” “za.ebal sa k skupine” a namiesto “potvrdili ste, že sa vám to páči” “potvrdili ste, že ste p.če”. Tak to už je naozaj vrchol a ja už neviem, koho mám kontaktovať na vyriešenie tohoto problému. Ďakujem

Avatar

Smith

Apríl 10th, 2010 at 10:08

Dobrý deň pani Miroslava. Chyba je v preklade. Nakoľko o preklade hlasujú sami užívatelia, môže sa stať, že užívatelia pridajú ich “cool” preklad a ak sa to ďalším páči tak zaň zahlasujú a potom sa nám všetkým zobrazuje ich “cool” preklad.

Hlasovať za preklady môžete tu: http://www.facebook.com/translations/index.php?recent&app=1&vote

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska