September 17, 2010 | In: Nezaradené

Zreferendieva sa a SaS spamuje.

Je deň pred voľbami a tak sa nám trošku zrefendieva. Ako je už vo zvyku, SaS zas posiela enormné množstvá emailov, škoda, že aj tým, ktorí jej súhlas nedali. Polopatistiky, SaS tým pádom posiela nevyžiadanú elektorniskú poštu. Čo sa s tým dá robiť? Čo je to elektronická nevyžiadaná pošta?

Na zasielanie nevyžiadanej elektornickej pošty sa vzťahuje zák. č. 610/2003 Z.z. o elektronických komunikáciách, v znení neskorších predpisov – § 65 Nevyžiadaná komunikácia:
(1) Elektronickou poštou je akákoľvek textová, hlasová, zvuková či obrazová správa zaslaná prostredníctvom verejnej siete, ktorú možno uložiť v sieti alebo v koncovom zariadení príjemcu, kým ju príjemca nevyzdvihne.
(2) Na účely priameho marketingu je dovolené volanie, zasielanie faksimilných správ, správ elektronickej pošty vrátane služby krátkych správ užívateľovi len s jeho predchádzajúcim súhlasom. Za súhlas sa považuje aj súhlas osoby, ktorú užívateľ splnomocnil na používanie svojho prístupu k sieti. Udelený súhlas možno kedykoľvek odvolať. Je zakázané zasielanie elektronickej pošty na účely priameho marketingu, z ktorej nie je známa totožnosť a adresa odosielateľa, na ktorú môže užívateľ zaslať žiadosť o skončenie zasielania takých správ.
(3) Predchádzajúci súhlas užívateľa sa nevyžaduje v prípade priameho marketingu vlastných podobných tovarov a služieb podniku užívateľovi, ktorého kontaktné informácie na doručenie elektronickej pošty podnik získal v súvislosti s predajom tovaru alebo služieb a v súlade s týmto zákonom alebo s osobitným predpisom. Užívateľovi sa musí poskytnúť možnosť jednoducho a bezplatne kedykoľvek odmietnuť také používanie údajov.

V zmysle predmetného zákona je pôsobnosť orgánov štátnej správy v oblasti elektronických komunikácií upravená §-om 6 a týmito orgánmi sú Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR a Telekomunikačný úrad SR.

Ak Vám teda priešiel nevyžiadaný email, obráťte sa na príslušný Telekomunikačný úrad SR. Taktiež ak Vám prišiel email, ale chýba v ňom link na odhlásenie z newsletteru, máte možnosť podať sťažnosť na Telekomunikačný úrad SR.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

13 Responses to Zreferendieva sa a SaS spamuje.

Avatar

Michal Dragan

September 17th, 2010 at 9:31

BLOG: Zreferendieva sa a SaS opäť spamuje. Ako sa tomu brániť? http://tinyurl.com/35wb7gk

Avatar

Martin Charvát

September 17th, 2010 at 9:34

nieco k veci a nie len frflacky: RT @michaldragan: BLOG: Zreferendieva sa a SaS opäť spamuje. Ako sa tomu brániť? http://tinyurl.com/35wb7gk

Avatar

Ing. Marek Hubaľ

September 17th, 2010 at 9:35

RT @michaldragan: BLOG: Zreferendieva sa a SaS opäť spamuje. Ako sa tomu brániť? http://tinyurl.com/35wb7gk

Avatar

Jozef Gaspar

September 17th, 2010 at 9:51

Uz som sa stazoval minule, ze si neprajem dostavat maily @michaldragan: BLOG: Zreferendieva sa a SaS opäť spamuje http://tinyurl.com/35wb7gk

Avatar

sloper

September 17th, 2010 at 10:01

Podnety na presetrenie je mozne zasielat aj na SOI, ktora je zo zakona povinna zaoberat sa aj problematikou nevyziadanej posty. Vid. http://www.slosar.sk/blog/2006/03/soi-ako-kladivo-na-spam

Avatar

Jozef Rusnak

September 17th, 2010 at 10:02

V konecnom dosledku si myslim, ze aj pripadna pokuta za SPAM by bola mensia ako nejaka ina nakladna reklama… Myslim ze s tym SaS rata – okrem toho, kto by podaval na nich nejaku staznost…. ;-)

Avatar

Smith

September 17th, 2010 at 10:02

V prípade, že sa tým zaoberá SOI je to nezákonné. Mám s tým skúsenosť

Avatar

Marian Hodonsky

September 17th, 2010 at 10:36

RT @michaldragan: BLOG: Zreferendieva sa a SaS opäť spamuje. Ako sa tomu brániť? http://tinyurl.com/35wb7gk

Avatar

Tomas Kusi

September 17th, 2010 at 11:14

RT @michaldragan: BLOG: Zreferendieva sa a SaS opäť spamuje. Ako sa tomu brániť? http://tinyurl.com/35wb7gk

Avatar

alian

September 17th, 2010 at 12:21

Tiez mi prisiel SPAM – z referendum@nainternet.sk ale nedovolim si tvrdit ze SaS je drzitelom domeny

Avatar

ignacio

September 18th, 2010 at 0:45

ten spam prisiel i mne. a to tvrdenie ze to poslali z SaS je na mieste, staci si pozriet original spravy t.j. neskratenu verziu, kde je jasne napisane:
Received: from mail.strana-sas.sk
dokonca by sa dala i lahko vystopovat IP adresa t.j. z ktoreho pristupoveho bodu to poslali. inak (95.142.160.218)
tato ip patri spolocnosti WEBGLOBE s.r.o, ktora obchoduje s web-hostingom mimochodom je to Apache. Strana SaS si tu zaregistrovala domenu strana-sas.sk odkial spamuje a mysli si ze bez podpisu hahaha :)

Avatar

Referendum. Úspech alebo neúspech? « Midra blog

September 19th, 2010 at 10:43

[...] deň pred voľbami spamovalo. Niektorých ľudí to možno odradilo. Dostťa email propagujúci referendum toho kto si ho [...]

Avatar

E-mail marketing po slovensky « Midra blog

Október 16th, 2010 at 14:22

[...] Ide naozaj o svinstvo, nakoľko samotná firma na úvode uvádza, že firmám treba najprv zaslaľ žiadosť so súhlasom na zaslanie reklamného emailu. Na spodu stránky zas uvádzajú info o tom, že kontrolu vykonáva SOI Banská Bystrica. Je potrebné však zdôrazniť aj to, že aj email, v ktorom firma žiada súhlas sa považuje za nevyžiadanú elektronickú poštu. O tom ako sa brániť si môžete prečítať v mojom poste, kde som písal o tom, ako SaS spamovala. [...]

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska