August 2, 2011 | In: Podnikanie

Čo je dôležitejšie? To čo robíte, alebo to ako to robíte?

Často sa stretávam s tým, že ľudia sa zaoberajú tým čo majú robiť. Podľa mňa to nie je tak podstatná vec. Dôležitejšie je si ozrejmiť základnejšiu vec, a to, ako to robiť.

Vezmime si ako príklad 2 ľudí, ktorí robia identickú vec. Rozdiel medzi nimi je v tom ako to robia. Kým prvý len nejak tak prežíva, nejak extra sa nesnaží, robí len vtedy keď musí, neprináša firme žiadnu pridanú hodnotu. Ten druhý však usilovne pracuje, prináša vlastné nápady a chce byť lepším, jeho pridaná hodnota je takmer nevyčísliteľná.

Kto z nich sa má lepšie? Obaja robia to isté, ale aj napriek tomu bude ten druhý úspešnejší a šťastnejší. Prečo? Lebo to robí inak. Snaží sa a prináša svoje nápady, chce byť lepším.

Môžeme robiť naozaj čokoľvek a je to úplne jedno. Aj keď zas na druhej strane, ak robíme to v čom sme dobrý a čo nás baví tak to ide jednoduchšie. Ale priznajme sa, koľko ľudí robí naozaj to čo ich baví? Veľmi dôležité je to ako to robíme. Lebo vytrvalosť, snaha a chuť dokážu zázraky. A môžeme robiť naozaj čokoľvek, stačí ak to budeme robiť na minimálne 100% a môžeme byť úspešný. Každý z nás bez rozdielu veku, pohlavia, rasy, orientácie …

Veď sa len zamyslime prečo sú niektoré firmy úspešné. Nie je to preto čo robia, lebo to čo robia robí aj ich konkurencia. Ale rozdiel je v tom ako to robia. Kým niektoré firmy sú úspešné, iné zas skončia. Prečo? Však robili to čo ich bavilo. Ale to nestačí, musíte vedieť aj to, ako to robiť.

Zamyslite sa nad tým, či to ako robíte je naozaj dobré a či vám prináša uspokojenie. Ak nie, skúste zmeniť to, ako to robíte a potom už naozaj môžete robiť čokoľvek, aj to v čom nie ste dobrý. V každej práci sa dá nájsť pozitívna vec – nájdite ju a držte sa jej.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

4 Responses to Čo je dôležitejšie? To čo robíte, alebo to ako to robíte?

Avatar

Maperti

August 2nd, 2011 at 9:04

Nikdo sa neurazte ale podla mna je to hlúpy článok. Len omiela dávno známu vec a neni v nom nič nové.

Avatar

Maťo

August 3rd, 2011 at 1:28

Mňa tento článok/post motivoval k tomu aby som nahodil elektrinu do PC. :)

Pre mňa [a snáď to vo vesmíre platí :D] sú rovnako dôležité obidve otázky, dokonca môžu byť situácie, keď sa do popredia dostáva otázka “Čo robiť?” aj tým, že je prvá :D. Napíšem článok na blog? Pôjdem si zabehať? A pred tým sa najem :D? Aj v time manažmente je táto otázka (Čo robiť?) podstatne dôležitá. Z toho mi vyplýva, že obidve otázky sú dôležite a stavať do popredia jednu alebo druhú nie je potrebné. Potrebné je riešiť ich v okolnostiach, ktoré človek rieši individuálne. :) Obidve sú na tej isttej strane rovnice a za rovná sa, ako si spomenul, je buď úspech alebo neúspech. :)

Ale ako fajn motivačný článok. :D Čo robiť o 02:28 a ako to robiť? :D

Avatar

Bizman

August 6th, 2011 at 9:44

Niekde som čítal, že iba 4% ľudí robí to, čo ich baví…Neviem či to je pravda, ale niečo na tom asi bude. A bude sa to odrážať určite aj na práci a pracovnom výkone.

Avatar

Martin

November 22nd, 2011 at 22:26

Pre mňa sú obe otázky podstatné. Najprv si treba definovať cieľ, teda čo robiť a potom rozmýšľať ako to robiť.

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska