September 5, 2011 | In: Podnikanie

Si vysokoškolák a chceš rozbehnúť biznis?

Neformálna konferencia UNICAMP a internetová agentúra KREA pripravili pre všetkých vysokoškolákov možnosť rozbehnúť svoj online biznis prostredníctvom elektronického obchodovania (eshopy). A keďže ide naozaj o mega súťaž, tak aj názov súťaže má honosný názov “MEGA projekt”. 

Väčšinou sa pri podobných súťažiach predstavujú najprv podmienky a až potom porota. Ja však najskôr predstavím porotu, keďže už tá samotná stojí za to, aby ste sa zúčastnili. Ak už aj nevyhráte tak získate aspoň naozaj dobrý feedback od tých najlepších.

Vaše práce budú hodnotiť  Peter Felix, konateľ a projektový manažér spoločnosti KREA SK s.r.o., Peter Olvecký, obchodný a marketingový špecialista spoločnosti KREA SK s.r.o., pedagóg z FMK UCM Peter Murár, ďalej Michal Meško z Martinusu či Michal Král z Pricemania.sk.

Pričom pri hodnotení projektov sa budú brať do úvahy:

  • kreativita a efektivita marketingových kampaní,
  • nákladová náročnosť na realizáciu projektu
  • kreativita spracovania samotného frontendu e-shopu.
A teraz už k samotným podmienkam a komu je súťaž určená. 

Súťaž je určená všetkým študentom VŠ na Slovensku, pričom súťažiť môžu jednotlivci ale aj tímy. Vašou úlohou bude vypracovať  projekt pre prevádzku internetového obchodu postaveného na systéme MEGA eShopy, ktorý musí obsahovať:  

  • obchodný zámer (business plan) vrátane vyčíslenia odhadovaných nákladov
  • spracovaný design e-shopu na pridelenom demo systéme
  • marketingový zámer

Pričom plán by mal byť maximálne na 15 strán A4. Ale nič sa nestane, keď to spíšete na 2 A4 :) Naozaj niekedy stačí menej a kvalitnejšie, ako veľa a samý balast :)

Chcete sa zapojiť? Ako na to?

Do 9.septembra 2011 je potrebné sa prihlásiť do súťaže cez online formulár alebo zaslaním správy na e-mailovú adresu mega@unicamp.sk. V prípade, že posielate prihlášku emailom, je potrebné uviesť nasledovné údaje:

  • Meno a priezvisko účastníka (alebo účastníkov ak sa jedná o skupinu)
  • Názov vysokej školy účastníka/ov

Následne treba v období od 12.9. do 14.10.2011 spracovať súťažný projekt a nezabudnúť ho 14.10 do 18:00 zaslať na hodnotenie.

Čo môžete vyhrať?

Prví traja víťazi, vybraní na základe najlepšieho hodnotenia porotou, získajú prenájom systému MEGA eShopy v hodnote 1000 Euro na rok aby mohli v praxi predviesť realizáciu ich súťažného projektu a samozrejme aj vstupenku na konferenciu UNICAMP 2011 (ak sa nestihli zaregistrovať).

A už sa asi patrí dodať len jednu dôležitú informáciu. Pripravte sa na to, že ak vyhráte a rozhodnete sa pre realizáciu vášho projektu tak budete potrebovať živnosť, alebo s.r.o. – takže sa na to pripravte.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska