Júl 25, 2011 | In: Podnikanie

Udržujte svoju motiváciu stále nažive!

Motivácia, často to ospevované slovo napríklad medzi vedúcimi pracovníkmi, ktorí majú motivovať podriadených k lepším výkonom, alebo osobnosťami, ktoré si idú za svojimi cieľmi, niekedy aj cez mŕtvoly.

Zamysleli ste sa čo dáva našim životom smer a cieľ? Áno je to motivácia, ktorá nás ženie dopredu. Chceme zarábať veľa eur, mať dobrý flek, byť uznávaný, chceme byť tými najlepšími, chceme mať dobrých partnerov, bývanie atď. Chceme si splniť naše ciele alebo potrebujeme uspokojiť naše potreby.

Čo sa však stane keď motivácia dochádza? Splnili sme svoje sny, alebo zrazu príde obdobie keď sa nám nič nechce? A ani motivácia nás neženie dopredu? Vtedy keď, by ste aj chceli niečo robiť ale nejde to? Väčšina ľudí sa vzdá a pritom možno stačí málo. Rozkúskovať svoju motiváciu na menšie ciele a postupne ich prechádzať.

Nedať si hneď ten najväčší, ale rozkúskovať ho na menšie časti. A postupne prechádzať po týchto stupienkoch ako keď ste prvý krát išli po rebríku. Kúsok po kúsúčku až úplne na vrchol. Každým splneným kúskom dostanete novú energiu pri lezení hore. Je to presne tá energia, ktorá ostáva ako rezerva a keď vám iná dochádza tak vaša myseľ vytiahne rezervu – ďalší stupienok v rebríku.

Dôležité je, aby sme neprestali. Prestať je to najhoršie čo môžeme spraviť. Radšej sa prispôsobme aktuálnym okolnostiam a stúpajme po rebríčku pomalšie ale isto, ako nestúpať vôbec. Lebo aj menšia hnacia sila čo nás ženie dopredu je vždy lepšia ako žiadna.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska