Júl 28, 2011 | In: Podnikanie

Začnite už dnes, zbytočne neváhajte

Všade sa bavíme o tom, že sme nešťastní lebo …, čítame články o úspešných ľuďoch, články kde sa ľudia sťažujú na svoju prácu, rozmýšľajú nad tým, že s tým seknú a začnú podnikať. Robiť to čo ich baví, kde sa budú môcť realizovať….Robiť biznis, ktorý ich začne napĺňať, večer spokojne zaspávať a byť šťastný. 

Ale len mizivé % z nich sa naozaj rozhodne seknúť a začať meniť svoj život. Väčšina z nich aj naďalej ostane  pri tom čo robia bez toho, aby sa rozhodli svoj život zmeniť. Bez toho, aby to vôbec vyskúšali. Namiesto toho potom rozmýšľajú, aké by to bolo keby svoj život zmenili. A trápia sa zbytočne ďalej. Premýšľajú, analyzujú …. ale nikdy sa nerozhodnú to zmeniť.

Spoznávate sa? Čo keby ste sa postavili a konečne začali robiť  to o čom snívate? Nemusíte to čítať ďalej, ak sa teraz rozhodnete zavrieť tento článok a zmeniť svoj život, tak mi urobíte väčšiu radosť, ako keby ste ho prečítali celý.

Nepremýšľajte! Ak máte pocit, že vás to čo robíte teraz nenapĺňa a nie ste pri tom šťastný vyserte sa na to. Nechcete sa vrhnúť hneď do podnikanie na plné pecky? Nevadí! Začnite postupne, podnikajte popri svojom zamestnaní a zistite, či je to správne pre vás. A ak vás podnikanie bude napĺňať viac ako to čo robíte teraz tak jednoducho zamestnanie ukončite.

Ľudia sú zaujímavé tvory. Všade píšeme ako chceme byť šťastný, ako hlavné priority života sú stavané zdravie, rodina, byť šťastný … a aj napriek tomu sa sami týrame a to dokonca s plným vedomím. Prečo nerobíme to, pri čom by sme boli šťastní? Čo nás k tomu vedie?

Ak ste to dočítali až tu, tak pravdepodobne stále analyzujete. Ľudia, ktorí zavreli článok hneď na začiatku a rozhodli sa niečo zmeniť sú už pred vami. Prestaňte analyzovať, premýšľať a zbytočne sa trápiť. Začnite konečne robiť to, čo vás baví. A potom príde všetko ostatné, lebo tí, ktorí sú šťastní problémy riešia a zbytočne ich neanalyzujú. Ak budete analyzovať ďalej, tak budete stále  nešťastní. A teraz môžete článok zavrieť a začnite svoj život meniť.

P.S. Rozhodnutie je len vo vašich rukách a hlavách. Nikto iný ho za vás nespraví.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

1 Response to Začnite už dnes, zbytočne neváhajte

Avatar

hrki

Júl 28th, 2011 at 11:12

najhorsimi okovami ktore ludi drzia pri tom co ich nebavi su zvyky. ako vravi Tomas Hajzler – ak clovek opakuje nejaku cinnost dokola tak si jeho mozog zacne mysliet ze je to normalne. preto sa dnes poklada za normalne vystudovat zbytocnu VS a snazit sa vydriapat v praci ktora cloveka nebavi co najvyssie. 5 dni robit nieco co cloveka nenaplna a cakat len na vykend.

a bohuzial velmi, ale velmi malo ludi ma gule na to vyskocit z toho systemu a zacat robit nieco ine, nieco co ich bavi a ist za svojimi snami.

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska