Jún 4, 2011 | In: Recenzie kníh

Rado Ondřejíček – Homo asapiens

Poctivo dodržujem sľub a už s predstihom píšem recenziu (aj keď moje recenzie, sú skôr stručný obsah) na budúci týždeň :) Na začiatok som si vybral Homo asapiens od Rada Ondřejíčka. A výber to bol viac ako dobrý, príbeh Vám nedovolí zavrieť ju.


V prvom rade ozrejmenie skratky ASAP. V prípade, že ju poznáte netreba Vám ju predstavovať. Ak však nie, tak ASAP je skratka z anglického As Soon As Possible. V prípade, že ju niekde uvidíte tak to znamená čím skôr. Väčšinou však vo význame včera bolo neskoro.

Kniha je písaná veľmi jednoducho a nemusíte pri nej moc premýšľať. Aj keď je skôr vážna a poukazuje na to, že dobrovoľne trávime čas v práci a akosi zabúdame na to, že je tu aj rodina, priatelia, hobby atď.  a nie len práca. Napriek tomu sú v knihe aj pasáže, kde sa len ťažko ubránite smiechu. Ak si myslíte, že kniha je len fikciou, tak je to omyl. Je to realita s ktorou sa denne stretávame.

V knihe sa stretávame s hlavným predstaviteľom Jakubom, ktorý po odchode z reklamnej agentúry odíde pracovať na marketing k mobilnému operátorovi. Aj keď je na začiatku presvedčený, že bude viesť pokojný pracovný život, okolnosti neskôr ho predsvedčia o tom, že to tak nebude. Vo firme je neshopný vedúci oddelenia, tajne sa zamotá s Katkou, ktorá pracuje v agentúre, kampaň nesplní ciele a do toho prídu aj rodinné problémy.

Opäť sa dostáva do zhonu, ako väčšina z nás, kde sa snažíme dobrovoľne pracovať, len preto, aby sme si udržali štandard, zaplatili hypotéku a ostalo nám na živobitie. Začína sa u neho prejavovať choroba Homo asapiens a musí sa rozhodnúť. Buď túto chorobu príjme, alebo sa stane z neho bežný človek. Ak si myslíte, že byť bežným človek je jednoduché tak ste na omyle. Vystúpiť z tejto skupiny je viac ako náročné.

Kniha dáva aj reálny pohľad do zákulisia tejto brandže. Ukazuje na zákulisné ťahy, na prepojenie medzi klientom a agentúrou, ale aj na to ako sa získavajú zákazky.

Jakubov behajú po svete tisícky a aj my sme medzi nimi. Ak si myslíte, že patríte do skupiny Homo asapiens aj Vy a dokážete sa na tom ešte zasmiať, tak ste na dobrej ceste ako z tejto skupiny vystúpiť. V tom prípade, by ste si mali knižku prečítať.

P.S. odporúčam prečítať ASAP:)

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

3 Responses to Rado Ondřejíček – Homo asapiens

Avatar

Anonym

Jún 4th, 2011 at 21:25

Preboha… Toto nie je recenzia, ale strucny dej. Super dik za spoilery…

Avatar

Anonym

Jún 4th, 2011 at 22:23

slabo spisany dej super knihy. ak ma byt toto recenzia, ktora ma mala presvedcit precitat si knihu, tak to tazko. vlastny nazor alebo aspon nieco recenzne okrem prvej vety. ale toto nie.

Avatar

alaRa

Jún 7th, 2011 at 9:05

Ja to beriem tak, že kritika by mala byť konštruktívna. Ak už kritizujem, tak to podporím návrhom, alebo pridám zmenu k zlepšeniu. Určite v rámci možností, či už časových alebo iných a pretlaku deja z knihy, čo ti zostala v pamäti, je to v poriadku.

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska