Apríl 28, 2010 | In: Reklama

Promujte svoje statusy na Facebook-u

Už aj Facebook zaviedol promované statusy. Pod každým statusom pribudlo nové tlačidlo “Promote”. Po kliknutí sa zo statusu vytvorí reklama, ktorú už netreba upravovať. Teda ak nechcete zmneiť cenu za klik a denný rozpočet. Po potvrdení sa reklama začne zobrazovať v pravom stĺpci takmer okamžite.

A aké výhody pre majiteľov stránok z toho vyplývajú? V prvom rade nemusie vytvárať novú reklamu, ale reklama sa priamo vytvorí zo statusu. Pár minút ušetrených :D

Na druhej strane je výhoda aj v tom, že niekedy samotné schvalovanie reklamy trvá dlhšia. Kým v prípade proomo statusu je to takmer okamžite.

V prípade promo statusu vidím výhodu hlavne na stránkach eshopov. V prípade, že máte každý deň v eshope akciu pre fanúšikov Vašej stránky na Facebook-u, máte o dosť uľahčenú prácu. Stačí do statusu napísať napríklad: Dnes poštovné pre fanúšikov zadarmo. Pomocou statusu oslovíte svojich fanúšikov na stránke a po kliknutí na “promote” a následnom schválení máte aj reklamu, ktorá upozorňuje na aktuálnu akciu.

Uvidíme ako to budú firmy na Facebook využívať. V každom prípade, ja túto novinku vítam

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

2 Responses to Promujte svoje statusy na Facebook-u

Avatar

Midraholding

Apríl 28th, 2010 at 8:06

Promujte svoje statusy na Facebook. Zo statusu sa 2 klikmi stane reklama: http://tinyurl.com/32y3959

Avatar

NarriaveHed-online

Máj 22nd, 2010 at 12:04

je potrebne skontrolovat:)

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska