September 3, 2012 | In: Tlačové správy

Piano spustilo systém webového predplatného v Poľsku

VARŠAVA (3. septembra 2012) – Od pondelkovej polnoci začali poľskí užívatelia internetu používať jednoduchý systém jedného prihlásenia a jednej platby za prémiový obsah. Cez systém Piano majú prístup k službám od siedmich vydavateľských domov na 42 webstránkach v 119 sekciách. Obdobie predregistrácií sa skončilo včera, len sedem týždňov po tom, ako poľské médiá ohlásili, že sú pripravené používať systém predplatného od Piano Media. 

Oddnes môžu poľskí predplatitelia Piana využívať prémiový obsah novín a časopisov, alebo počúvať kvalitnejšie audionahrávky po zaplatení predplatného – PLN 9,90 (€2,37) za týždeň, PLN 19,90 (€4,70) za mesiac, alebo PLN 199 (€47) za ročný prístup.

Predplatné Piano v Poľsku zahŕňa kompletný prístup k prémiovému obsahu od významných poľských médií ako Gazeta Wyborcza, Polskie Radio; celonárodný denník Super-Express; 20 hlavných poľských regionálnych novín; lifestylový magazín Murator Dom; biznis mesačník Forbes, spolu s množstvom iných online publikácií.

Obdobie predregistrácií poľských užívateľov bolo úspešné, splnilo očakávania Piano Media aj jeho partnerov. “Predregistrácie boli nad očakávania dobré,” povedal CEO Piano Media Tomáš Bella.

“Keď naši partneri začali zamykať obsah na svojich weboch, nasadili našu ikonu kľúčika a ukázali užívateľom zamknutý obsah, predregistrácie naozaj stúpli. Ak sa nám bude dariť v Poľsku podobne ako na Slovensku a v Slovinsku, výsledky splnia naše očakávania,” dopĺňa Bella.

So systémom Piano Media si vydavatelia sami vyberajú, aký obsah zahrnú do predplatného a aké ďalšie výhody predplatiteľom ponúknu. Niektoré ponúkajú exkluzívny prístup k premiovému obsahu pred tým, ako je prístupný všetkým užívateľom, iné sprístupňujú exkluzívne materiály iba predplatiteľom Piana a napríklad Polskie Radio predplatiteľom ponúka audio streaming vo vysokej kvalite.

Poľsko je po Slovensku a Slovinsku treťou krajinou, ktorá nasadila národný systém jedného online predplatného od Piano Media. V súčasnosti Piano Media rokuje s vydavateľmi v 11 európskych krajinách a do konca roka 2012 plánuje vstup na ďalší trh.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska