August 2, 2011 | In: Tlačové správy

Slovenské a české mobilné aplikácie vo vašom vrecku!

Do slovenského a českého AppStore dnes dorazila aplikácia, ktorá ponúka prehľadný zoznam mobilných aplikácií vytvorených slovenskými a českými vývojármi. Jej súčasťou sú aj víťazi prvej súťaže mobilných aplikácií na Slovensku – AppsRulezz 2011. 

 

Bezplatná iPhone aplikácia s rovnomenným názvom – AppsRulezz ponúka prehľad slovenských a českých mobilných aplikácií určených pre platformy iPhone, iPod a Android. Zdrojom dát je web Appky.sk, ktorý monitoruje dianie na slovenskej a českej scéne mobilných aplikácií. Aplikácia AppsRulezz vznikla v spolupráci organizátorov súťaže AppsRulezz 2011 a portálu Appky.sk, v ktorého katalógu sa aktuálne nachádza bezmála stovka slovenských a českých aplikácií.

„Zorganizovaním prvej súťaže mobilných aplikácií na Slovensku sme chceli zmonitorovať trh mobilných developerov a oceniť tých najlepších. Mobilná aplikácia AppsRulezz je prirodzeným pokračovaním našej snahy podporovať domácu mobilnú komunitu a prezentovať slovenské a české aplikácie, z ktorých mnohé sú na svetovej úrovni,“ približuje motiváciu vzniku aplikácie Peter Šebo, hlavný organizátor súťaže AppsRulezz 2011.

Michal Valášek, autor portálu Appky.sk dodáva: „Naše prepojenie na platformu AppsRulezz deklaruje, že nám ide o spoločnú vec.  Ponuku spolupráce sme okamžite prijali, pretože nám záleží na podpore lokálnych vývojárov a chceli sme aj takýmto spôsobom pomôcť zviditeľniť ich práce. Podobne, ako to robíme na našom webe.“

Aplikácia je v Apple AppStore k dispozícii na stiahnutie bezplatne na tomto linku, v budúcnosti sa plánuje aj jej Android verzia. O vývoj aplikácie sa postarala agentúra Triad Advertising.

ApssRulezz

Picture 1 of 5

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska