Máj 25, 2010 | In: Facebook

Ako na vlastné záložky na Facebook-u

K tomuto článku ma dokopal Dušan Roštár keď mi napísal, že či by som mu nepovedal ako sa robia vlastné záložky na Facebook-u. A kedže sa mi to nechcelo vysvetlovať do budúcna každému zvlášť, zvolil som radšej spôsob, že to zverejním na blogu.

Takže k samotnému postupu. Prvým krokom je pridanie aplikácie Static FBML na Vašu stránku na Facebook-u.

Po pridaní aplikácie na stránku prejdite na svoju stránku a pod profilovým obrázkom kliknite na “upraviť stránku”. Tam nájdete pridanú aplikáciu FBML. Kliknite na “upraviť” a môžete začať pracovať na vlastnej statickej záložke.


A teraz len začne zábava. Facebook nepodporuje niektoré znaky a tak si radšej naštudujte ich pokyny pre developerov. Určite Vám to ušetrí množstvo času ale aj nervov. Vhodné je tiež, aby ste si zdrojový kôd pripravili a následne ho do statickej stránky len prekopírovali.


Keď obsah skopírujete do záložky kliknite na uložiť. Statická stránka je týmto vytvorená. Následne ju nájdete v hornom menu na Vašej stránke, kde ju môžete presunúť na požadované miesto v menu. Prípadne ju môžete presunúť do bočného ľavého panelu na Vašej stránke. V tomto prípade hotová záložka vyzerá takto:


Záložku môžete v nastaveniach stránky nastaviť ako predvolenú. takže každý nový návštevník Vašej stránky, ktorý ešte nie je medzi Vašimi fanúšikmi uvidí túto záložku ako prvú. V prípade, že je záložka zaujímavá pre užívateľa môže sa zvýšiť počet Vašich fanúšikov. Statiscké záložky Vám môžu dobre pomôcť odlíšiť sa od konkurencie.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

3 Responses to Ako na vlastné záložky na Facebook-u

Avatar

Michal Dragan

Máj 25th, 2010 at 10:49

@rostacik uz som to dopisal. Nech sa paci. Ak budes mat este otazky tak daj vediet, dopisem to tam. http://tinyurl.com/zalozky

Avatar

Michal Dragan

Máj 25th, 2010 at 11:49

Nové na blogu. Ako na vlastné záložky na Facebook-u http://tinyurl.com/zalozky

Avatar

Tweets that mention Ako na vlastné záložky na Facebook-u « Midra blog -- Topsy.com

Máj 25th, 2010 at 12:06

[...] This post was mentioned on Twitter by Michal Dragan, Michal Dragan. Michal Dragan said: Nové na blogu. Ako na vlastné záložky na Facebook-u http://tinyurl.com/zalozky [...]

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska