Marec 7, 2013 | In: Nezaradené, Zaujímavé projekty

Instaham – aby každý vedel navariť aspoň 10 receptov

Jednu sobotu som si opäť pozrel video s Jamie Oliverom a hneď som ho pridal na Facebook s otázkou “čo vieme s tým spraviť na Slovensku?“. Ozval som sa Máriovi Šmýkalovi do Áno magazínu, slovo dalo slovo a v nedeľu sme už sedeli na káve a premýšľali aj s Maťom.  

Pozrite si najskôr spomínané video s Jamier Oliverom. Bez toho vám množstvo vecí nemusí dávať zmysel.

Cez týždeň sa video prirodzene šírilo po sociálnych sieťach a ozvalo sa viac ľudí, že by chceli s tým niečo spraviť. Pridali sa k nám Juraj Šlesár, Jakub “Kuko” Mazán a Adam Belis. Momentálne sme teda šiesti, ale boli sme radi, keby sa k nám pridali ďalší dobrovoľníci. Podmienkou dokonca nie je byť v  Bratislave, práve naopak, budeme veľmi radi, keď sa ozvú ľudia mimo nej. Prečo? Chceme mať aj lokálne kontakty, ktoré budú pridávať tipy, práve  na lokálne predajne,  kde  sa dajú nájsť čerstvé suroviny (zelenina, mäso, mlieko, vajcia, a všetko iné).

Ale už k veci. Radi by sme cez Áno magazín časom prinášali články (ale aj videá), vďaka ktorým by sme radi ľudí vzdelávali a ukázali im, prečo by každý mal vedieť aspoň 10 receptov. Výhovorky tipu: nemám čas, je to drahé a podobne  neakceptujeme. Každý z nás má prácu, hobby, ale aj iné aktivity a aj tak si na varenie nájdeme čas. Ide len o to, ako efektívne ľudia svoj čas využívajú.

Zároveň chceme, aby každý učil svoje okolie, ukázal im ako na to a prečo je dobré vedieť variť. To sa dá docieliť veľmi jednoducho - zavolajte svojich kamarátov k sebe a ukážte im, ako na to. Navaríte si, naučíte pár ľudí niečo nové a ešte si aj dobre pokecáte a strávite jedno popoludnie so svojimi kamarátmi bez toho, aby ste si museli písať cez FB.

V neposlednom rade by sme radi oslovili aj mamičky, ktoré niekedy dokážu svojim deťom dať na tanier naozaj “špecialitky” a ešte sa tým pochvália na weboch, ktoré sa venujú receptom. Na prekvapenie, ostatné mamičky sú z toho puf a ešte ich pochvália. Okrem toho, že ide o nezdravé veci, tak sú aj pekelne drahé a variť zdravé jedlá by ich vyšlo lacnejšie.

Náš projekt má byť od obyčajných ľudí, pre obyčajných ľudí. Nechceme zachádzať do podrobností a naozaj sa venovať jednoduchým veciam, ktoré si dokáže pripraviť každý, kto si vie zašnurovať šnúrky na topánkach. Ak si myslíte, že nám viete pomôcť, tak sa prihláste cez nasledovný formulár a uveďte prečo práve vy. Uvítame fotografov, kameramanov, ľudí z PR a marketingu, ktorí nám pomôžu s promom projektu. Taktiež amatérskych kuchárov, ktorí varia s láskou a podelia sa s nami o informácie, aby sa dostali k verejnosti. Samozrejme aj ostatných, ktorých som tu nevymenoval.

Boli sme veľmi radi, keby nás bolo čo najviac, zároveň si však uvedomuje potrebu komunikácie, ktorá je pri veľmi veľkom tíme problémov. Preto, ak vás nevyberieme do spolupráce tak sa nehnevajte. Vymyslíme spôsob, ako vás zapojiť do projektu v neskoršej fáze.

P.S. Hľadáme aj partnerov, ktorí nás v projekte podporia. Viete nás podporiť? Napíšte nám email

Pridajte sa k fanúšikom Instaham na Facebook-u a uvítame váš hlas na vybrali.sme.sk, ak sa vám naša iniciatíva páči. 

 

facebook_32 twitter_32 linkedin_32 google_32

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

4 Responses to Instaham – aby každý vedel navariť aspoň 10 receptov

Avatar

Erik

Marec 7th, 2013 at 22:22

Keď som videl, koľko mamičiek s úplne drobnými deťmi chodí na večeru radšej do McDonaldu namiesto toho, aby im uvarilo aspoň obyčajnú krupicovú kašu a následnom prezretí videa som si povedal, že wtf?!, toto nie je v poriadku a chce to zmenu. Posielam vyplnený formulár :)

Avatar

silvia

Marec 11th, 2013 at 21:36

podobne je na tom tento článok
http://aktualne.atlas.sk/sme-to-co-jeme-pribehy-vasich-potravin-by-sa-vam-nepacili/slovensko/spolocnost/

ale treba sa zamyslieť nad tým, kde až ďaleko, to má korene…
na tom, že treba začať od seba …
a to či vystúpim z toho kruhu pohodlnosti, a kúpim si to čo mám po ruke, alebo podporím farmára z okolia…
túžba po moci a peniazoch bude a bola vždy…
ale ide o to na čo zameriam svoju pozornosť, či podporím vlastnú krajinu alebo nie
a Zem je už tak zaťažená odpadom do takej miery že čistenie bude vyžadovať značnú časť ľudí…
by som len chcela poprosiť …nekupujte to čo v skutočnosti nepotrebujete…vďaka.

“Nie, Zem patrí človeku, ale človek patrí zemi.”..

Avatar

Martin Rizman

Marec 13th, 2013 at 9:48

U nás sa chválabohu ešte doma aj varí, ale otázka z čoho, je ešte dôležitejšie. Z vystresovaného, nadopovaného mäsa od hydiny po kravičky.. Mliečne produkty sú na tom ešte horšie, keďže podľa posledných štúdií stojí mlieko za množstvom ochorení.. vajíčka taktiež s veľkou mierou. Vlastne nám tu vychádza, že by sme mali byť všetci vegáni, dosť odvážny plán, čo poviete?

Avatar

Dusan

Marec 28th, 2013 at 22:31

Ja mám rád varenie, aj keď varím len tak sviatočne. Osobne si myslím, že nepomôže iba variť, lebo naozaj dôležité je aj vedieť z čoho vlastne varím. Žiaľ Slovensko sa vybralo cestou potlačenia vlastnej poľnohospodárskej a živočíšnej výroby (ktorá mala tradíciu a bola naozaj kvalitná) a radšej dovážame farbený a chemikáliami “ochutený ” bordel. Do tejto akcie by mali byť zapojený (ako spomína autor) hlavne domáci výrobcovia potravín – ktoré by boli “čisté” .

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska