Október 15, 2010 | In: Facebook

Pozor na podvodné súťaže na Facebook-u

Na Facebook-u ma zas priatelia ospamovali pozvánkou do novej súťaže. Organizátorom súťaže je eshop parfumplaza.sk O čo ide? Podmienkou je stať sa fanúšikom ich FB stránky a prejsť na ich aplikáciu. Neviem ako Vám, ale ja som sa pokúšal ísť podľa návodu ale nejak som neprišiel na spôsob ako vyhrať parfém. Akurát som musel aplikácii poskytnúť prístup k svojim údajom a súhlas na zasielanie emailov. Ako som si všimol na prá reakciách v danej udalosti, dosť ľudí tam písalo, že potom sa posiela od daného eshopu len spam.

Je pravdou, že v aplikácii nie je žiadne info o výhercoch, taktiež žiadne detailnejšie info ako vyhrať. Akurát keď sa stanete fanúšikom, tak môžete pokračovať a následne ste presmerovaný na eshop. Podľa mňa jasný podvod.

Navyše určite aplikácia, čiže súťaž nie je schválená zo strany Facebook-u, nakoľko v súťažných podmienkach je určené, že súťažiť môžu osoby staršie ako 14 rokov. Ale Facebook má ako podmienku minimálny vek 18 rokov. A to ešte nesmiem zabudnúť na množstvo gramatických chýb v podmienkach.

Dávajte si preto naozaj pozor, aké informácie povolíte aplikácii. Vyhýbajte sa zjavne podvodným stránkam a aplikáciám aby sa Vám nestalo, že Vám bude chodiť ďalší spam. ďalším náznakom, že ide o podvod, môže byť aj to, že na stránke eshopu nenájdete žiadne info o rpevádzkovateľovi (info o firme, IČO, DIČ, adresa atď)

P.S. a okrem toho samotná udaloť je minimálne 3 krát vytvorená. Napríklad tu, tu a ešte aj tu :/

Aktualizácia: Ako mi písali moji priatelia prišla im odo mňa pozvánka. Takže bacha, aps posiela sama bez súhlasu pozvánky Vašim priateľom. Takže radšej do nej ani nevstupujte.

Výzva:  Náhlaste aplikáciu. Prejdite na stránku aplikácie a pod obrázkom vpravo  hore kliknite na náhlásiť.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

3 Responses to Pozor na podvodné súťaže na Facebook-u

Avatar

Michal Dragan

Október 15th, 2010 at 16:56

Blog: Bacha na pochybné súťaže na Facebooku http://t.co/Zg4Zd41 via @michaldragan

Avatar

Zuzana Urbanova

Október 15th, 2010 at 18:22

sa mi to hned nezdalo, ze mi posielas pozvanku do sutaze na fb:/

Avatar

Smith

Október 15th, 2010 at 18:23

to je v zadku. Celá aplikácia je SPAM.

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska