Jún 6, 2010 | In: Nezaradené

Choď voliť!

Kedže sa nám blížia voľby do NR SR rozhodol som sa aj trošku zapojiť a napísať aspoň tento post. Dúfam, že aspoň Vás čitateľov presvedčím, aby ste išli voliť. Prečo ísť voliť a koho voliť? To sú asi najzákladnejšie otázky, ktoré si teraz väčšina občanov kladie.

Prečo ísť voliť? Možnosť hlasovania nie je len príležitosť na zmenu, ale aj občianska povinnosť každého občana. Môže sa niekto sťažovať, ako to na Slovensku v súčastnosti je a ako by to vyzeralo, keby tam bol niekto iný a pritom sa nezúčastní volieb? Nemôže! Tým, že nepôjde voliť podporí strany, ktoré sú teraz pri moci. Chceme naozaj aj ďalšie 4 roky mať vládu zostavenú z politikov ktorí kradnú, sú vulgárni a škandalizujú Slovensko? Na Slovensku sa za posledné 4 roky veľa zmenilo. Nebudem tvrdiť, že za vlády Mečiara alebo Dzurindu sa nekradlo. Kradlo sa! Ale aspoň to nerobili tak okato a v menšej miere. Kým v prípade vlády Dzurindu to bolo väčšinou do 15% tak za vlády uja Fica sa táto provízia pre úradníkov vyšlphala až na neuveriteľných 30%.

Chceme mať vo vláde politikov, ktorí takmer zničili druhý dôchodkový pilier? Chceme dostávať dôchodok zo sociálnej poisťovne, ktorá sa každý rok dostáva do straty a hrozí jej skolabovanie? Ja NIE! Chcem dôchodok, na ktorý si budem šetriť sám. Ale od zmien, ktoré zaviedla táto vláda, nemôžu poisťovne tak riskovať a ja sám vidím ako mi klesajú výnosy v druhom pilieri. Ale aj ďalšie prešlapy ako nástenkový tender, bomba v lietadle, ale aj množstvo ďalších. Fico povedal, že pri každom podozrení odvolá ministrov, ale aká je pravda? Okrem ministrov SNS a HZDS nevyhodil ani jedného svojho ministra. Čo robia vo vláde Tomanová, ktorá pomohla Privilégiu k získaniu dotácie, aj keď vedela, že podmienky nemôžu splniť? Čo tam robí Počiatek, ktorý bol na jachte s finančníkmi z J&T? Alebo sám najvyšší Harabín, ktorý sa očividne osobne pozná s mafiánmi?

Chceme mať politikov, ktorí robia Slovensku hanbu? Chceme mať vo vláde Slotu, ktorý sedí viac v pohostinstvách ako v parlamente? Chceme mať politikov, ktorí nechodia na zasadnutia, ale podľa zápisnice tam sú? Budeme ich platiť z našich daní? Naozaj chceme platiť Slotovi za to, že sa nezúčastňuje rokovaní vlády, ale jeho kolega Rafaj ho aj tak podpíše? Ja nie!

Chceme mať vo vláde starého dôchodcu Mečiara? Mečiar by už mal konečne odísť do dôchodku a prestať sa nabalovať.  Odkedy vstúpil do politiky sa už nabalil dosť, postavil svoju Elektru tak načo potrebuje kradnúť ešte viac? Chceme podporovať Mečiarovskú rodinu, ktorá skupuje záhadným spôsobom pozemky po celom Slovensku? Ak to pôjde takto ďalej tak Slovensko sa bude môcť premenovať na Mečiarovo.  Dopustíme to?

Nečakám, že sa všetko zmení, ale verím, že niektoré veci sa dajú opraviť. Nechcem, aby sa do štátnych inštitúcii dostávali ľudia len preto, že podporujú vládne strany. Chcem tam úradníkov, ktorí sú na svojom mieste preto, lebo sú to odborníci. Chcem, aby sa nepodporovali začínajúci živnostníci, ale aby sa radšej podporovali podnikatelia, ktorí už podnikajú a dokážu vytvoriť pracovné miesta, len im v tom treba trošku pomôcť. Nechcem dôchodcov, ktorí poberajú dôchodky a ešte zaberajú aj miesto v štátnej správe. Je to normálne, aby dochôdca dostával 2 dávky zo štátneho rozpočtu? Okrem dôchodku zo štátnej kasy dostáva ešte aj plat. A pritom na úradoch práce je množstvo nezamestnaných mladých ľudí. Chcete skončiť školu a potom byť na úrade práce? Voľte Fica & spol.

Hlavne choďte voliť a nevoľte nikoho zo súčasnej koalície. Dajme príležitosť na zmenu a zvolme si odborníkov. Nebudem dávať tipy na jednotlivé strany, hocikto okrem SMER-u, HZDS a SNS je prijateľný.

Ja sám som kedysi podporoval SMER, ale po veciach, ktoré SMER urobil som viac ako kedykoľvek presvedčený, že 4 roky im stačili a mali by prenechať miesto ďalším. Ako som sa vyjadril aj v rozhovore pre .týždeň tento rok pôjdem voliť SaS.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

1 Response to Choď voliť!

Avatar

Michal Dragan

Jún 6th, 2010 at 8:59

Nové na blogu. CHOĎ VOLIŤ! http://tinyurl.com/39se932

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska