Február 3, 2010 | In: Nezaradené

Čo zaujíma mladých?

V piatok idem prednášať na obchodnú akadémiu. A teraz rozmýšlam či to bude pre študentov zaujímavé. Tému prednášky som si dohodol s pani profesorkou a to, internet marketing. Otázne je, či to bude aj pre študentov zaujímavá téma. Predsa len, množstvo mladých zaujímajú skôr iné veci ako internetový marketing.

Ale na druhej strane si myslím, že väčšina absolventov obchodnej akadémie sa zamestná v nejakej firme, prípadne so znalostami začnú sami podnikať a prednáška bude pre nich do budúcnosti zaujímavá. Predsa len, väčšina firiem okrem offline marketingu prechádza aj na online marketing a tak informácie, ktoré získajú na prednáške využijú aj vo svojom pracovnom živote.

Obávam sa hlavne toho, že diskusia bude mŕtva a ja budem musieť rozprávať sám. Mám rád prednášky, kde sa zúčastnení aktívne zapájajú a s prednášky je skôr diskusia. Pri prednáške musím stále udržiavať kontakt s publikom, inak sa začínam aj ja sám nudiť a to je to najhoršie čo sa môže stať. Dúfam teda, že ma prekvapia a bude to zaujímavá diskusia.

Možno si niektorí z Vás povedia čo z takej prednášky mám ja. Prednášať chodím zadarmo, takže finančné ohodnotenie odpadá. Čo je však prjateľnejšie, budujem si brand svojej firmy ale aj samého seba. Navyše svojim spôsobom ide o dobrý spôsob reklamy. Mnohí študenti možno o prednáške povedia rodičom a ja mám tak potencionálnych klientov.

V sobotu sa môžete tešiť na článok ako dopadla prednáška a moje dojmy z nej. Pokúsim sa získať aj spätnú väzbu od študentov a pani profesorky. A niekedy v budúcnoti prinesiem aj možno článok, či som získal nejakých potencionálnych klientov alebo nie.

Otázka na záver. Myslíte, že prednáška sa zmení na diskusiu alebo bude pre študentov nezaujímavá?

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska