November 29, 2011 | In: Nezaradené

Prajem lekárom …..

Lekárov som podporoval, však zvýšenie platov si zaslúžia. Ale momentálne som skôr za to, aby poriadne padli na hubu, lebo to čo predvádzajú už nie je vyjednávanie, ale držanie pacienta za gule.  Ich odborársky big boss si myslí, že sa ľudia za nich postavia. 

A to sa aj stálo. Lekarov podporovalo naozaj veľmi veľa ľudí, trošku to však neustriehli a ľudia sú už proti lekárom. Behom pár týždňov sa LOZ podarila neuveriteľná vec – dokázali otočiť verejnú mienku proti sebe. Lekári môžu teraz naozaj ďakovať predstavenstvu LOZ za to, že pred ľuďmi vyzerajú ako nenažranci. Je to čiastočne chyba aj ich PR agentúry, ktorá mimochodom patrí k najdrahším na Slovensku. Natíska sa tu otázka, či je agentúra platená LOZ, alebo si ich zobrala ako klienta pre case study. V každom prípade, nejaké výstupy z ich práce nevidno, ak nerátame obracanie verejnej mienky práve proti lekárom.

Od včera majú jednotliví lekári majú možnosť  podpisovať dodatky k zmluvám, ktoré im garantujú zvýšenie ich platov. Zatiaľ túto možnosť využilo naozaj malé množstvo lekárov. Ja sa pýtam, je im naozaj málo 300 eur vzhľadom na stav v akom sú štátne financie? Kto iný dostane len tak 300 eur? Samozrejme lekári museli dlho študovať, musia robiť nadčasy, musia byť sústredený atď – ale to predsa musia aj učitelia, policajti, požiarnici a kopa iných.

Platy majú byť zvýšené plošne, každému bez rozdielu. Naozaj si ich zaslúži každý lekár? Naozaj každý? Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale niektorým lekárom by som zvýšil akurát prídel uhlia, lebo ich práca, správanie k pacientom stojí za veľké guľové. Oni si tiež zaslúžia zvýšenie? Kde je zásluhovosť?

Lekárom, ktorí podpísali dodatky gratulujem k zdravému úsudku. A tým ostatným želám len jedno – nech skončia na úrade práce. Každý kto bol v evidencii nezamestnaných vie, že úrad vám ponúka pracovné miesta a snaží sa vás zamestnať. Nemocnice samozrejme budú hľadať lekárov a budú posielať ponuky na úrady práce. A kto bude na úradoch? Nezamestnaní lekári, ktorí ak budú tieto ponuky odmietať, budú vyradení z evidencie a zbohom všetky dávky. Koniec koncov si lekári ešte aj pohoršia, keďže lekári budú v nevýhode. Buď budú akceptovať podmienky, alebo ich úrad vyhodí z evidencie.

 

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

5 Responses to Prajem lekárom …..

Avatar

Andy Synak

November 29th, 2011 at 10:35

Tych 300eur sa sice hovori v novinach. Niektorym to v skutocnosti neda ani 50eur. Tak ci onak, takyto chaos aky je v tejto republike tu asi este nebol… A nenaznacuje to nic dobre

Avatar

Smoliak

November 29th, 2011 at 10:51

Až na zopár chybičiek dobrý post, aj keď mi nič nedal :) Ale zdieľam tvoj názor a som podobne rozčarovaný

Avatar

michal

November 29th, 2011 at 12:14

Ano, je to velmi smutne!! som za zvysenie platov, vsak v porovnani s inymi krajinami je to diametralny rozdiel. Len nikto nevie odpoved preco k…a, ked sa mi nieco stane,alebo hocikomu, tak vyvolava kadekto vsetkym moznym, aby bolo dobre “postarane” a bola patricna starostlivost zabezpecena!! Samozrejme ked ma dojst k operacii, tak si “doctore” bez vycitiek svedomia vypyta 500- 1000 eur. a to len preto aby sa naoyaj snazil. Ako dopadnu operacie, ked ludia nemaju peniaze?? to len tak stranou..skor si myslim ze skonci, niekde na sude , ked niekto zomrie…v najhorsom pripade tam pripudnu emocie a budu dvaja v marnici..
(tento vyrok o uplatkoch nepatri vynimkam, ktoru som zazil bohuzial iba raz z viacerych pripadov, ktore som zazil)

Avatar

ala

November 29th, 2011 at 16:50

Dnes som čítala na “sme”, že vraj pôrodníci v našej nemocnici navrhli plánovaný pôrod, že potom to už bude problém, výpovede a tak. Žena je v utajení, hovorkyňa nemocnice to poprela, že neexistuje. Až som vyskočila… bežná prax je, že si naplánujú pôrody pred Vianocami, lebo cez sviatky sa už čerpajú dovolenky. Mne tiež dcéru odrodili 21.12., aby som náhodou neprišla na Štedrý deň. Plánovane. Klobúk dolu,že sa niekto ozval. Páni doktori.
…teraz sú tam mladé dievčatá doktorky, bez citu pri vyšetreniach, bez praxe, bez empatie… Neviem, čo je horšie, prikláňam sa k tomu druhému. Teraz, keď čítam ako odvolávajú pôrody, no des. Ešte to mimino nie je narodené, už sú v strese, maminky aj bábätká. Kde je pohoda? Kde je radosť z nového života? Psychika v háji, stres, strach.
O tej márnici, tiež jeden písal kdesi, že majú v rodine plánované vážne operácie, ak sa jeho blízkym niečo stane, osobne toho organizátora pri… a pôjde do Leopoldova. My tiež čakáme tretím rokom na operáciu, sme v poradovníku, a stále nás odpinkávajú, keď bude horšie potom to budú riešiť. To je riešenie, žiadna prevencia, žiadna liečba. Nedokážem sa ani vyjadriť správnymi slovami. Sorry, je mi z toho nanič.

Avatar

Michal

December 6th, 2011 at 1:43

Ja chápem, že chcú vyžšie platy a že sa do takej situácie dostalo Slovensko po dlhodobej ignorácii požiadaviek lekárov. Asi by mali začať štrajkovať všetci ľudia, aby sa spamätali tí buzeranti vo vláde, že načo tam sú, lebo mám pocit, že väčšina z nich tam je koli svojim záujmom a záujmom ich rodiniek, patnerov a priateľov s ktorými ryžujú na čom sa dá bez ohľadu na to, že to nie sú ich peniaze a že sa celému Slovensku smejú to tváre.

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska