September 17, 2010 | In: Nezaradené

Trošku relaxu neuškodí

Asi pred mesiacom som bol na návšteve v Hoteli Máj Piešťany. Prijal som pozvanie od riaditeľa PhDr. Branislava Širillu. Braňo inak ďakujem za pozvanie. :)  Článok o pobyte som chcel napísať už skôr, ale nejak nebolo času. Ale dnes už som sa nejak dokopal. Konečne :) Takže ako bolo? Po príchode do Piešťan nás prišlo vyzdvihnúť červené auto, ktoré zabezpečuje prevoz hostí medzi hotelom a Piešťanmi. Jedna jazda stojí 50 centov, čo nie je veľa. Rozhodne lacnejšie ako taxík :) Cesta trvá cca 10 minút, aspoň máte čas pozrieť si z okna Piešťany.

Po príchode do hotela sa nezľaknite “komunistického” vzhľadu z vonku. Hotel je starší a z vonku nevyzerá lákavo, ale ako to už býva, nedajte na prvé pocity. Po príchode na recepciu sa o Vás hneď postará recepčný, ktorý Vám všetko vysvetlí. V prípade, že máte objednané aj liečebné procedúry, tak Vám vysvetlí, kde nájdete zdravotnú sestričku a dohodnete sa na detailoch procedúr.  Ja som vyfasoval masáž chrbtu a ramien a rašelinový zábal. Procedúram sa budem venovať neskôr.

Po príchode do izby som ostal viac ako príjemne prekvapený. Izba bola priam exkluzívna. Takéto izby nie sú všetky, ako som sa neskôr dozvedel jednalo sa o zrekonštruovanú izbu. Chválitebné je, že takto budú neskôr vyzerať všetky izby. Ako som tak trošku nakukol cez balkón do iných izieb tie tiež neboli zlé. Čo je však pre mňa dôležitejšie je, že izby boli čisté. Zhodnotenie izby a upratovačiek – izba super a čo sa týka upratovačiek tak tomu som celkom nepochopil aký majú systém. Kým sme boli na raňajkách tak upratali izbu. (asi si dávajú nejaké info, lebo som ich nezazrel, ale izbu upratali. )

Reštaurácia a kuchyňa. Tu sa nedá nič vičítať. Poznáte pocit, keď prídete do reštaurácie a čakáte na obsluhu pár minút? Tak to tu nehrozí. Ešte sme sa nestihli ani usadiť a už bol pri nás čašník, ktorý nás usadil a vysvetlil ako si objednávať jedlá na ďalšie dni. Pri pobyte vyfasuje svoj stôl, kde sa potom celý pobyt stravujete. Jeden čašník nám nosil jedlo a druhý mal na starosti nápoje.
Raňajky sú formou švédskych stolov, takže sa môžete najesť do sýta. Ja som skoro praskol :) Na obed dostanete to čo si deň pred tým vyberiete. Na výber je 5 jedál, jedno vegetariánske a balíček na cestu. Večera pozostáva z hlavného jedla a množstva šalátov, ktoré nájdete na švédskom stole (postup ako pri obede, objednáva sa deň vopred). Jedlo je chutné a rozmanité, takže si určite vyberiete. Dochutenie jedial bolo neutrálne, takže vhodné pre každého. Obsluhe ako som už písal sa nedá nič vytknúť.

Bar – tu dúfam narazíte na čašníka, ktorý má chorobu behavých nôh :) Ak neviete čo to je, tak je to choroba dlhoročných čašníkov, ktorí sa už nedokážu zastaviť a furt musia niečo robiť. Ani sa nenazdáte a je pri Vás. A potom ho už iba vidíte ako behá od stola k stolu, za bar a takto dokola. On sa fakt za 2 hodinky nezastavil. Klobúk dole pred ním :)  Na druhý deň sa čašníci asi vystriedali, tak môžem ohodnotiť aj druhého. Príjemný prístup, správanie a dočkáte sa aj seriózneho objednávania vínka (ochutnávka, ovoňať korok atď, ) čoho sa bohužial nedočkáte ani v lepších reštauráciach.

Procedúry. Ako som už písal dostal som odporúčanie na masáž a rašelinový zábal. Ako maséra som dostal staršieho pána, ktorý mal očividne odmasírované svoje. Masáž naozaj stála za to a chrbát dostal svoje ako aj ramená. Hneď na to som išiel na rašlinový zábal. Pod chrbát dostante rašelinu v igelite a na ňu si ľahnete, zabalia Vás do plachty a 20 minút si poležíte. Teplo z rašeliny pôsobí faj na chrbát a ak zaspíte nedivte sa.

Ďalšie služby priamo v hoteli:  bazén 7x12metrov, vírivka, sauna, solárium a ďalšie. Celý zoznam nájdete v relax centre.

V celom hoteli fungujú bezplatné wifi. Pri recepcii sú ešte 2 verejné počítače. Určite sa tam stavte, nájdete tám postup ako získať na recepcii džús zadarmo.

Tí čo ma majú medzi priateľmi na Facebook-u si mohli čítať statusy z aktuálnymi postrehmy. Pôvodne som chcel ešte jeden deň ostať, ale hotel už bol plný tak to nešlo.

P.S. nejedná sa o PR článok. Ide len o moju recenziu, ktorú som pokladal za vhodné aj publikovať ako vyjadrenie spokojnosti. Predsa len, kvalitných ubytovacích zariadení na Slovensku je málo, tak prečo sa nimi nepochváliť?

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

2 Responses to Trošku relaxu neuškodí

Avatar

Michal Dragan

September 17th, 2010 at 14:10

BLOG: Recenzia z Hotel Máj v Piešťanoch. Ak máte radi kvalitné služby a relax určite prečítajte http://tinyurl.com/HotelMaj

Avatar

Hotel Park *** Piešťany « Midra blog

August 3rd, 2011 at 13:36

[...] som sa opäť vybral do Piešťan, aby som sa dal trošku dokopy. Kým minulý rok som trávil v Hoteli Máj tento rok som sa pre zmenu vybral do Hotela Park *** Piešťany. A tak, ako aj minulý rok tak aj [...]

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska