September 4, 2010 | In: Nezaradené

Zlodejina v podaní štátu

Internetový portál ETREND včera vo svojom článku informoval, že firma súčasných štátnych tajomníkov zinkasovala od bývalej vlády spolu 1,51 milióna eur za vytvorenie a implementáciu rozpočtovej metodiky pre samosprávy-Z celého článku ma najviac zarazil posledný odsek článku, kde je informácie, že firma si vypýtala 57 tisíc eur za vytvorenie a aktualizáciu internetového portálu.

Prezrite si poriadne web a skúste mi niekto povedať čo na tomto webe mohlo stáť také peniaze? Ja po prezretí webu si dovolím povedať, že je to nič iné iba zlodejina. Prečo?
1. Na webe nefunguje sitemap. Môžete klikať koľko chcete. :)
2. Neviem či to robí iba mne, alebo ďalšiu chybu nájdete keď kliknete na logo ministerstva. Mne zakaždým vyhodí chybovú hlášku “The page cannot be found”.
3. Pozrite si zdrojový kód. Menu je vytvorené cez tabuľku. (viď obrázok)

Zlodejina

Vyjadrenie Martina Chrena z jeho profilu na Facebook-u. Citujem:
“Jednoducho:
1. Cena za web neznamena programovanie a dizajn, ktore naozaj stoja par korun, ale hlavne obsah a fakt, ze udelenim vyhradnej licencie a zverejnenim vsetkych dokumentov na webe MF SR si ich moze ktorakolvek samosprava stiahnut a okopirovat a volne vyuzivat. De facto bolo webom predane cele know-how, pricom sme este extra pridali priklady pre obce a mesta roznych velkosti, aby ich fakt mohli ‘pouzit’ a nemuseli si sami platit poradcom.
2. Vsetko fungovalo, kym MF nemenilo servre. Ked si precitas zmluvu, uvidis, ze podmienkou MF bolo ze stranka musi byt na ich serveri. Hoci sme im ponukali bezplatnu prevadzku u nas (a aj sme ju rok robili), nedali si povedat.
3. Cena za web nebola rozhodujuca, jedinym kriteriom bola celkova cena za projekt, kde stranka tvorila maly podiel, ovela viac boli skolenia, konzultacie a prerabky rozpoctov jednotlivy obci a miest.”

Takže, čo na to poviete?

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

5 Responses to Zlodejina v podaní štátu

Avatar

Michal Dragan

September 4th, 2010 at 15:20

Blog: Zlodejina v podaní súčastných štátnych tajomníkov. http://tinyurl.com/32q9xzs

Avatar

Michal Dragan

September 4th, 2010 at 17:29

Blog: Zlodejina v podaní súčastných štátnych tajomníkov. http://tinyurl.com/32q9xzs Aktualizované o vyjadrenie Martina Chrena.

Avatar

Igor Kulman

September 4th, 2010 at 17:40

Tabuľový layout a staré asp (vb), wow

Avatar

Smith

September 4th, 2010 at 17:49

no myslím, že lepší web by spravil ktokoľvek aj na nejakom CMS ako WordPress alebo Joomle za max 1000 eur a za aktualizáciu by si zobral možno 100 eur. Aspon je pekne vidno, že zlodej kričí chydte zlodeja.

Avatar

PRečo nepôjdem na referendum? « Midra blog

September 12th, 2010 at 12:38

[...] iné. Ako to myslím? Pár mesiacov po voľbách vyšli na povrch zaujímavé kauzy ako napríklad: Chrenova firma získala zákazku za 1,51 milióna eur. Budem podporovať kampaň strany, ktorá nadáva na bývalú vládu, pričom ich minister mal [...]

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska