December 15, 2011 | In: Facebook

Facebook umožňuje spájať stránky

Facebook si opať pripravil pre nás novinku a od dnešného dňa umožňuje zlučovať stránky. Ide o zaujímavý krok hlavne smerom k firmám, ktorých zamestnanci boli hyperaktívny a vytvárali viac stránok ako bolo potrebné. Neraz sa stalo, že v prípade značky, ktorá má viac predajní si zamestnanci pre každú pobočku vytvorili stránku. 

Teraz budú mať administrátori stránok možnosť tieto stránky spojiť.  Spojením stránok sa zlúčia fanúšikovia stránok a taktiež aj označenie zo zlúčených stránok. Spojením však prídete o všetok obsah na nástenke a fotky. Aby ste stránky mohli spojiť je potrebné, aby ste boli pridaný ako administrátor na stránkach, ktoré chcete zlúčiť.

Postup:

Prejdite na stránku, ktorá bude ako hlavná a následne kliknite na upraviť stránku. V záložke zdroje vyberte “zlúčiť duplicitné stránky” a následne zo zoznamu vyberte stránku, ktorú chcete “zrušiť” a pričleniť k stránke, ktorá má byť hlavná.

Tento krok však má aj jednu nevýhodu. Opäť sa vo veľkom rozbehne biznis  s falošnými Facebook stránkami. Keďže stránky nebolo možné premenovať (stránky je možné premenovať, len ak majú menej ako 100 fanúšikov) tak sa rôzne podvodné stránky využívali hlavne na predaj reklamy.

Zlučovaním stránok sa im opäť biznis vracia, keďže bude stačiť vytvoriť stránku A s normálnym názvom ako napríklad “firma ABC kamenárstvo”. Následne vytvoriť stránku B s cieľom získať fanúšikov a keď stránka B dosiahne dostatočný počet fanúšikov tak stránka A si prevezme stránku B vďaka zlučovaniu.

Čo myslíte, rozbehne sa znovu biznis, alebo nie?

Aktualizácia 18.12. – možnosť spájať stránky už je pravdepodobne nefunkčná, keďže mi to nefunguje ani na jednej stránke.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

6 Responses to Facebook umožňuje spájať stránky

Avatar

luboslahky

December 15th, 2011 at 15:14

a nebolo to mozne aj doteraz? ja som spajal asi pred mesiacom

Avatar

Mario Dian

December 16th, 2011 at 1:20

a ja zas takuto moznost stale nevidim…

Avatar

František Kutiš

August 6th, 2012 at 19:16

Nemám tam to sloučit stráky :/ jakto ?

Avatar

pacoo

September 6th, 2012 at 7:50

Kurva, šak to tam neni táto možnosť ! ! ! Jak je to možné ?

Avatar

Samuel

December 10th, 2012 at 12:54

Stránky sa musia rovnako volať

Avatar

martinka

Marec 10th, 2013 at 15:11

dala som ich sa rovnako volaju išla podla tohto postupu a nic sa nestalo nespojili sa. neviem vobec prečo. neni na to nejaky program aby sa dali?? preoč sa to už neda??

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska