Apríl 16, 2012 | In: Podnikanie

Dokážete sa reálne ohodnotiť?

Nedávno som si prečítal článok o slečne, ktorá sa zamýšľa akým spôsobom by mohla získať boháča. Zajtra mám prednášku na tému: “Ako (ne)získať prácu vďaka sociálnym sieťam” a tak som sa k tomuto článku vrátil, nakoľko má vysokú výpovednú hodnotu. Ale k samotnému článku. 

Mladá a krásna slečna pridala na jedno internetové fórum nasledovný príspevok:

Nadpis: Čo mám urobiť pre to, aby som sa vydala za bohatého muža?
Text:      V nasledujúcom príspevku budem úplne úprimná. Mám 25 rokov, som veľmi krásna, mám štýl a vybraný vkus. Chcela by som si nájsť manžela s príjmom nad 500 tisíc dolárov ročne (cca 384 tisíc eur ročne, teda 32tisíc eur mesačne ). Niekto môže povedať, že som chamtivá, ale ľudia s ročným platom okolo milióna dolárov sú v New Yorku považovaní iba za strednú triedu.

Moja požiadavka nie je zas tak vysoká. Je na tomto fóre niekto, kto má príjem nad 500 tisíc dolárov ročne? Ste už všetci ženatí? Na čo sa chcem opýtať: Čo mám urobiť pre to, aby som sa vydala za boháča, ako ste vy? Najbohatší muž, s ktorým som chodila, mal ročný príjem 250 tisíc dolárov (cca 192tisíc eur) a niekoho bohatšieho asi len tak nenájdem. Pokiaľ niekto napríklad chce bývať v drahej rezidenčnej oblasti, akou je západ New York City Garden(?), 250 tisíc dolárov  ročne jednoducho nestačí.

Skromne sa Vás teda pýtam na niekoľko otázok:
1) Kde bohatí a nezadaní muži trávia svoj voľný čas? (Prosím uveďte mená a adresy barov, reštaurácií alebo posilňovní.)
2) Na akú vekovú skupinu by som sa mala zacieliť?
3) Prečo väčšina manželiek bohatých mužov vyzerá iba priemerne? Spoznala som už niekoľko žien, ktoré nie sú krásne ani zaujímavé, ale aj tak sa vydali za bohatého muža.
4) Aké faktory rozhodujú o tom, či so ženou budete len chodiť alebo si ju vezmete? (Mojím cieľom je sa vydať.)

Slečna Krásna

 

Odpoveď od riaditeľa spoločnosti J. P. Morgan: (prichádza zábava :) )

Drahá slečna Krásna,
so záujmom som si prečítal Váš príspevok. Predpokladám, že po svete chodí veľa žien s podobnými otázkami, aké máte Vy. Dovoľte mi preto prosím zanalyzovať Vašu situáciu z pohľadu profesionálneho investora. Môj ročný príjem je viac ako 500 tisíc dolárov, čo spĺňa Vaše požiadavky, takže dúfam, že všetci veria, že tu nebudem strácať čas.

Z môjho pohľadu profesionála je svadba s Vami zlé rozhodnutie. Dôvody sú veľmi jednoduché, ako hneď vysvetlím. Keď opomenieme detaily, pokúšate sa vymeniť “krásu” za “peniaze”: Osoba A poskytne krásu a Osoba B za to platí, čo je fér. Bohužiaľ, je tu jeden veľký problém. Vaša krása bude miznúť, zatiaľ čo moje peniaze nezmiznú len tak, bez dôvodu. Faktom je, že môj príjem by sa mohol každý rok zvyšovať, zatiaľ čo Vy nebudete s pribúdajúcim vekom krajšia. Z ekonomického pohľadu sa teda moja hodnota bude zvyšovať, zatiaľ čo Vaša bude klesať. A nebude klesať lineárne, ale exponenciálne. Ak je krása jediné, čo môžete ponúknuť, Vaša hodnota bude po 10tich rokoch výrazne nižšia ako je teraz.

Chodenie s Vami by sa dalo prirovnať aj k obchodovaniu na Wall Street. Keď hodnota komodity alebo akcie klesne, predáme ju, nie je vhodné si ju ponechávať dlhodobo – rovnaké je to s manželstvom s Vami, tak ako si ho predstavujete. Asi je kruté to takto povedať, ale ak vlastním niečo, čomu rapídne klesá hodnota, jediné rozumné rozhodnutie je to predať alebo “prenajať”. Muži s príjmom nad 500 tisíc dolárov ročne nie sú hlúpi; budú s Vami chodiť, ale nevezmú si Vás.

Poradil by som Vám teda zanechať hľadanie bohatého manžela. Môžete radšej sama skúsiť zbohatnúť a zarábať tých 500 tisíc dolárov ročne. Pravdepodobnosť je väčšia, než že narazíte na bohatého hlupáka.

Dúfam, že som Vám týmto pomohol.
J.P. Morgan CEO

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

4 Responses to Dokážete sa reálne ohodnotiť?

Avatar

Hodo

Apríl 16th, 2012 at 21:10

s panom Morganom aj suhlasim aj nie :)
suhlasim s tym ze manzelstvo s takouto piiiiistalou by bolo zle rozhodnutie
ale nesuhlasims tym ze keby si ju zobral tak by jeho hodnota stupala.. naopak by klesala myslim az extremne rychlo pretoze by ta krava minila prachy rychlostou 500tisic dolarov za tyzden :)

Avatar

ala_

Apríl 17th, 2012 at 8:19

Nuž, investor z pohľadu rýchlej návratnosti to reálne zhodnotil, ale…
…každý človek vytvára nejaké hodnoty, z toho mne ako z pozície investora vyplýva, že v prvej fáze porastie pridaná hodnota obidvoch strán: on investuje do nej, vylepšuje jej krásu, rozhľad, (vzdelanie???), ona mu zhodnotí zas jeho “pôžitky”, či už v podobe prezentácie luxusu, pohodlia, pohody, atď :)… Druhá fáza môže mať veľa podôb: obaja máme pridanú hodnotu, obaja stagnujeme, obaja sme v strate, alebo bude naša záverečná úroveň rozdielna. Ale toto je moment, že z toho chcem vyťažiť a chcem sa dohodnúť a dokážem zvládnuť záver vo svoj prospech.

Hodnota zväzku mi vychodí = spoločný zisk zväzku – priem. N kapitálu vlastného (a cudzieho :) a bežné N x Kapitál potrebný pre činnosť zväzku
My nepoznáme cenu krásy slečny Krásnej, či jej krása dokáže finančne zhodnotiť spoločný zväzok, Morgan rozhodol, že cena jej krásy bude klesať. Taký Kollar ten vloží investičný stimul do krásy a slečna dodá pridanú hodnotu v nevyčísliteľnej cene, že? :-)

Avatar

Magdala

Apríl 17th, 2012 at 10:03

Já s ním jednoznačně nesouhlasím, a to v několika bodech.

1. Bohatých hlupáků je spousta a na hezkou holku se stylem a úrovní, pokud ji potkají, se dají chytit véééélmi rychle.

2. Pokud boháč začne investovat do opravdové krasavice, investice se nevyplatí proto, že jakmile přijde někdo bohatší a zajímavější, investice se stane velmi nejistou. Ženskou si člověk pojistit nemůže, ona tudíž bez náhrady může přejít do rukou jiného investora.

3. O exponenciálním odcházení krásy také pochybuji. Většinou je opravdová kráska se stylem opravdu krásnou i v padesáti a šedesáti letech, zatímco z průměrných holek jsou prostě průměrně vypadající babičky.

Vůči zlatokopkám máme hroznou spoustu předsudků, ale – ruku na srdce – ony se chovají úplně stejně, jako většina samic v přírodě. Prostě jedou po samci, který jim a jejím dětem zabezpečí ty nejlepší podmínky.

Magdala (co bohužel nevypadá jako zlatokopka)

Avatar

Marek

Apríl 27th, 2012 at 18:37

vtipné a celkom pekný viral :P

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska