December 9, 2011 | In: Twitter

Nový Twitter

Twitter včera predstavil novú verziu, ktorá je v dosť výraznej miere odlišná, ako predchádzajúca. Aktualizované boli aj aplikácie pre iPhone, Android a aj mobile.twitter.com 

Twitter si pre nás pripravil aj video, aby sme si v jednoduchosti pozreli nové zmeny.

 

Home

Na úvodnej stránke nájdete všetko na jednom mieste. Okrem dizajnu sa zmena dotkla celého menu, ktoré je teraz rovnaké ako v desktopovej, tak aj mobilnej verzii. Nájdete tu všetky tweety od ľudí, ktorých sledujete. Výhodou je, že fotky, videá a rozhovory sú súčasťou tweetov – t.j. po kliknutí sa vám obsah rozbalí a môžete ho hneď vidieť.

Z ľavého panela sa zas ľahko dostanete k tomu čo potrebujete: váš profil, koho sledovať a k top témam. Zároveň je tam miesto, kde môžete pridať nový tweet.

 

Connect

V tejto záložke nájdete všetky interakcie, ktoré sa týkajú vás. Nájdete tu informácie, kto vás začal sledovať, kto si vás do akého “listu” priradil, keď vás niekto spomenul v tweete, alebo keď niekto označil váš príspevok ako obľúbený. O tejto zmene som sa zmienil v článku Twitter pridáva stream. Máte možnosť si vybrať, či chcete pozerať všetky interakcie, alebo len mentions.

 

Discover

Týmto krokom sa pravdepodobne Twitter snaží udržať používateľov čo najdlhšie na Twitteri. Karta sa ďalej rozdeľuje na: Príbehy, Aktivitu vašich followerov, Koho začať sledovať, Nájsť priateľov a Záujmy.

Príbehy (Stories)

Podľa informácií Twitteru by ste tu mali nájsť príbehy a trendy podľa posledných zmienok vo vašich tweetoch, podľa vašich pripojení, lokality a jazyka.

Aktivity vašich followerov (Activity)

V tejto karte vidíte čo robia vaši followeri. Koho začali sledovať a ktoré tweety označili ako obľúbené.

Koho začať sledovať

Odporúčania Twitteru, koho by ste mali začať followovať na Twitteri.

Nájdite priateľov

Vďaka prepojeniu so svojim emailovým kontom môžete nájsť svojich priateľov na Twitteri.

Záujmy

Môžete nájsť ľudí podľa rôznych kategórií a nájsť ľudí, ktorí píšu o vašich záujmoch.

Váš profil

V záložke sa zobrazujú všetky informácie o vás. Používatelia tam nájdu zoznam ľudí, ktorí vás sledujú, koho sledujete vy, aké tweety ste označili ako obľúbené, vaše “listy” a fotografie.

 

Zmenilo sa aj zobrazenie správ (DM).

 

Všetky zmeny s informáciami nájdete na fly.twitter.com Naučte sa aj používať 22 klávesových skratiek, ktoré predstavil Twitter.

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

5 Responses to Nový Twitter

Avatar

Muro

December 9th, 2011 at 18:07

Zaujímavé zmeny. Z Twitteru sa tuším stáva plnohodnotná sociálna sieť. Otázkou však ostáva, či práve jeho doterajšia jednoduchosť a priamočiarosť neboli pre Twitter najsilnejšími zbraňami.

Inak môj účet má stále pôvodný dizajn. Treba to niekde prepnúť?

Avatar

Smith

December 9th, 2011 at 21:24

Muro údajne stačí stiahnuť ich aplikáciu pre iPhone alebo android a potom sa ti zmení aj desktop verzia. Ale postupne to davaju vsetkym.

Ostatok – je to mozne, ze par uzivatelov to nahneva, ale stale je to kopa aplikacii od inych firiem, ktore mozu pouzivatelia vyuzit namiesto oficialnych.

Avatar

22 skratiek na rýchlejšie ovládanie Twitteru | Midra blog

December 10th, 2011 at 12:44

[...] zmenách na novom Twitteri som už písal včera. Dnes sa pozrieme na použitie 22 klávesových skratiek na uľahčenie [...]

Avatar

Tweety jednoducho na web | Midra blog

December 12th, 2011 at 12:02

[...] informácií nájdete na Twitter blogu. Prečítajte si tiež informácie o novom Twitteri a 22 skratiek, ktoré vám uľahčia ovládanie [...]

Avatar

Matej Istvan

Apríl 26th, 2012 at 11:16

Ja ten twiter akosik nemusim

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska