Máj 7, 2011 | In: Nezaradené

Kto Vás môže inšpirovať a kto Vám poradí?

V stredu som mal prednášku na žilinskej univerzite, ako zrealizovať svoje nápady. Na konci prišla od jedného študenta otázka, kde získať viac informácií, alebo koho čítať ak chce niečo zrealizovať. Navrhol som mu, aby čítal rôzne blogy a určite išiel na Twitter. 

Ale ktorích ľudí na Twitteri sledovať? V tom ma napadlo urobiť svoj skromný zoznam ľudí, ktorí Vás môžu inšpirovať, v prípade potreby Vám poradia, alebo Vás ak je to potrebné zjazdia :) V zozname sú ľudia, ktorí sú aktívny a nemusíte sa im báť napísať, väčšinou (na 99%) vám odpíšu. Niekedy to síce trvá dlhšie,  predsa len, aj oni majú svoju robotu. Do zoznamu som dal len ľudí, ktorí dokážu aj odpísať, tí čo neodpisujú v zozname nie sú.

CANDOO – za týmto profilom stojí Peter Hodák. Človek, ktorý nepoužíva vizitiky, nenúti sedieť ľudí v kanceláriach a hlavne podniká trošku netradične. P.S. Určite mu nepíšte, aké vizitky si máte dať spraviť :)

Martin Adamek – vývojár android aplikácií. V prípade, že potrebujete poradiť ohľadom aplikácií, určite mu napíšte. V Žiline pripravuje stretnutia pre tých, ktorí sa chcú naučiť programovať.

Miro Solanka – autor startup-u sportmeets.com. Píšte ak neviete ako sa rozbehnúť, ako získať investorov, atď.

StartupCamp – twitter konto slovenského startupcampu.

musHo – ktorý momentálne píše zážitky z Palo Alto. Inak jeden z najlepších SK grafikov.

synopsi (Rasťo Turek) – hlavne o bezpečnosti a rôznych startupoch.

Michal Truban – netreba zbytočne predstavovať :) Mišo je CEO websupportu, píše o podnikaní, raz za čas aj niečo o tom povie na nejakej prednáške.

Tomáš Bella –  zakladateľ slovenského systému spoplatnenia – PIANO.

John Vanhara –  odišiel do Ameriky ako chudobný a v Amerike vybudoval svoj biznis. Jeho príhody a rady si môžete prečítať na jeho blogu. P.S. bacha, je to návykové :)

Radovan Andrej Grežo – kreatívny riaditeľ v MUW Digital , zakladateľ StartupCamp.sk a hlavne, ak Vám má niečo ohodnotiť, tak v prípade, že je to good tak Vás pochváli, ale keď nie tak bohužiaľ, príde zdrb :)

A potom kľudne môžete sledovať aj mňa :)

Špeciálna kategória – nežné polovičky :)

Zuzana Urbanová – hyperaktívna žena, ktorá založila zeom.sk, popri tom organizuje CloudCamp, EnglishCoffee, piešťanský StartupCamp a množštvo ďalších vecí. V odborných kruhoch onedlho známa ako Xena :)

Ivana Sendecka – ďalšia šikovná slečna. Založila a šéfuje NGLS, silná motivátorka a navyše Vám rada poradí. Viac informácií o NGLS a Ivane nájdete v rozhovore pre zajtra.sk

pošli na vybrali.sme.sk Páčil sa ti článok? Tak ho pošli, alebo mu pridaj hlas na vybrali.sme.sk

9 Responses to Kto Vás môže inšpirovať a kto Vám poradí?

Avatar

Ivana Sendecka

Máj 7th, 2011 at 9:32

@Stylosk no toto, to som ani nevedela ze @michaldragan ma spomenul v jeho blogu spolu so @ZuzanaUrbanova http://bit.ly/lVJvFJ nice;-)

Avatar

Jozef Rusnak

Máj 7th, 2011 at 9:42

Zoznam slovenských twitteristov:
http://www.slovakiatwitter.com/

;-)

Avatar

VladoPt

Máj 7th, 2011 at 9:51

Tento článok viacero z nás začínajúcich alebo iba rozmýšľajúcich o podnikaní na internete potrebovalo. Myslím, že za viacero z nich môžem kľudne napísať, že ďakujeme pekne!

Avatar

Smith

Máj 7th, 2011 at 9:56

@Jozef zoznam je fajn, ale ťažko posúdiš kto z nich stojí za to. Ten zoznam by bol dhší, ale vytrepal som z neho ľudí, ktorí síce píšu zaujimavé tweety + odkazy ale keď im napíšeš tak neodpíšu. To si ich môžem dať do RSS čítačky a skôr ich brať ako nejaký agregátor.
@VladoPt – som rad, ze článok splnil účel :)

Avatar

Ivana Sendecka

Máj 7th, 2011 at 10:35

Juj, Misko som ani netusila, ze si ma takto pekne spomenul!
;-)
Dakovala.
Btw, ten zoznam slovenskych Twitteristov je neupdatnuty -> najma v kategorii: najpopularnejsi a najaktivnejsi;)
Ak viete kto to ma na starotsti, tak im povedzte, ze im to hapruje.

Avatar

Smith

Máj 7th, 2011 at 10:39

Nie je za čo :)
ten zoznam má na starosti Jozef Rusňák

Avatar

magica

Máj 25th, 2011 at 13:11

Juj, zas pribudlo toľko novych zaujímavých ľudí na follow… Kedy to budem čítat??? Vďaka! ;)

Avatar

Smith

Máj 25th, 2011 at 13:12

po večeroch :) ideálna kombinácia je pri vyjedaní chladničky :)

Avatar

Gory

Máj 29th, 2011 at 21:51

Twitter mám už nějaký ten pátek ale nikdy jsem ho moc nepoužíval. Ale před pár dni jsem ho začal více používat a začal se mi dost líbit. A rovnou bych ti chtěl poděkovat za tento seznam :)

Comment Form

O mne

Marketér, lektor, bloger, mudrlant a zanietenec do Facebooku. Články na tomto blogu vyjadrujú moje osobné postoje. Kontakt: michal(at)chbs.sk

Zaujímavé odkazy

Využívate bartrový obchod? Zaregistrujte sa na Bartrujeme a pridajte sa ku firmám, ktoré majú záujem o bartrový obchod.

Najnovšie komentáre

skuska